השתלת שיער לנרווד 5 ומעלה

השתלת שיער לנרווד 5 ומעלה

מאמר זה עוסק במקרה של מטופל נרווד 5 + שעבר 3 השתלות שיער. לאחר שנים של מחקר וניסיון בתחום השתלות שיער ברור לי לחלוטין שהשתלת שיער מוצלחת מורכבת מטיימינג נכון בביצוע ההשתלה + אזור תורם שהוא מספיק גדול וחזק כדי לעמוד ביעדים של המטופל. היעדים של המטופלים הם בדר"כ פונקציה של גיל המטופל (ככל שהגיל של המטופל עולה בדר"כ גם רמת הציפיות שלו עולה), רמת ההתקרחות הנוכחית שלו וצפי המשך ההתקרחות בהתאם למטען הגנטי של המטופל. הבעיה היא שהרבה מרפאות בארץ ובעולם מקבלים מטופלים בטיימינג מוקדם מידי ואז הם בעצם את מזרזים את תהליך ההתקרחות של השיער הקיים וכמובן שלא עומדים ברמת הציפיות של המטופלים, כי השיער המושתל בעצם "מחליף" את השיער הטבעי והמטופל לא משיג התקדמות משמעותית. הטיימינג הנכון ביותר הוא לעשות השתלה שיש נסיגה משמעותית של הקו השיער הקדמי או באזור הכיפה וכאשר יש למטופל אזורים בקרקפת שכמות השיער היא כ"כ דלילה שאין למטופל בעצם מה לסכן בעצם ביצוע ההשתלה. חשוב לציין שזה לא ממש משנה אם המטופל בשנות ה 20 לחייו או בשנות ה 30 וה 40 מה שחשוב בטיימינג זה אם יש ספייס למנתח לעבוד ובמילים אחרות כשיש אזורים מקריחים משמעותיים ונסיגה משמעותית של הקו שיער. לצערי, זה יכול לקרות גם בגיל 20.

הדבר השני החשוב הוא כמובן האזור התורם של המטופל וצפי המשך ההתקרחות שלו. אזור תורם ממוצע מורכב מ 80 זקיקים לסמ"ר. במידה ולמטופל יש אזור תורם ממוצע ומעלה ניתן להוציא לו בממוצע בשלושה טיפולים שונים עם הפסקה של לפחות שנה בין טיפול לטיפול למעלה מ 7000 זקיקים. ברגע שאפשר להוציא כמות כזאת של שיער אפשר יהיה לכסות קרקפת שלמה עם צפיפות שהיא ממוצעת ומטה. אם זה פוגש את רמת הציפיות של המטופלים שהם נרווד 5 ומעלה, אפשר בהחלט בתהליך יחסית ארוך של בין שנתיים לשלוש להפוך אותם "לשעירים לנצח".

לפני ההשתלה הראשונה
לפני ההשתלה הראשונה

דוגמה להשתלת שיער נרווד 6 לפני:

תוצאה לאחר ההשתלה הראשונה
תוצאה לאחר ההשתלה הראשונה

תוצאה לאחר 3000 זקיקים:

הבעיה בשלב הזה היא שההשתלה נראית קצת מוזרה כי כל הקרקפת ריקה ופתאום בחלק הקדמי שמהווה בקושי רבע קרקפת יש שיער. לכן חשוב להסביר למטופלים של נרווד 5 ומעלה שמדובר בתהליך של לפחות 2 השתלות כדי לכסות לפחות חצי קרקפת ולהשאיר את אזור הכיפה ריק .שנה מיום ההשתלה המטופל הגיע להשתלה שניה שבה הוציאו לו 2200 זקיקים על מנת לכסות את האזור האמצעי של הקרקפת.

מיד לאחר ההשתלה השניה
מיד לאחר ההשתלה השניה

תמונות לאחר ההשתלה השניה שבה השתילו למטופל 2200 זקיקים נוספים:

תוצאה לאחר ההשתלה השניה
תוצאה לאחר ההשתלה השניה

בשלב הזה עוד לפני שאזור הכיפה של המטופל עבר השתלה, הקרקפת של המטופל נראית כבר טבעית וההשתלה כבר לא מוזרה כמו לאחר ההשתלה הראשונה. הוא אומנם לא אלביס פרסלי אבל אי אפשר להגיד שהוא קירח… מיותר לציין שהוא מאוד שמח מהתוצאה ושלפני חודשיים הוא החליט לעשות השתלת שיער fue אחרונה של 1800 זקיקים שתכסה את אזור הכיפה. בסופו של תהליך מרפאת hdc תהפוך מטופל קירח לחלוטין למטופל עם שיער בכל הקרקפת!

חשוב לציין שהתהליך שהמטופל הזה עבר לא מתאים לכל הקרחים ברמת נרווד 5 ומעלה, הכל תלוי באזור התורם ובכמות השיער שניתן להוציא לאחר 3 טיפולים. אם למשל ניתן להוציא רק 3000 – 4000 זקיקים לא כדאי לעשות השתלת שיער כי אז היא תראה מוזרה לחלוטין ושטח הכיסוי יהיה קטן ולא טבעי. עם 5000 זקיקים ומעלה המטופל הממוצע של נרווד 5 ומעלה יגיע לכיסוי יפה ללא אזור הכיפה (הוא חייב להבין לפני שחלק מהקרקפת יהיה תמיד ללא שיער אבל ההשתלה תראה טבעית). עם 7000 זקיקים ומעלה ניתן יהיה לכסות קרקפת שלמה עם צפיפות ממוצעת כמו של המטופל בתמונה. הדרך הטובה ביותר לדעת מהי הצפיפות של האזור התורם היא באמצעות מצלמה ובדיקה של איש מקצוע מוסמך או של הרופא המנתח. הדרך הטובה ביותר לדעת אם ניתן לעמוד ברף הציפיות של המטופל היא להראות לו מקרים דומים ולבדוק אם הוא שבע רצון מהם. במידה והוא אוהב את מה שהוא רואה והרופא חושב שהוא יכול לספק את אותה תוצאה, אפשר להתקדם הלאה ולהתחיל את התהליך. במידה ורמת הצפיות של המטופל היא מעל המקרה הדומה עדיף לא להתחיל את התהליך בכלל.

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן