מהו הסיפור מאחורי תעשיית השתלת שיער בארץ ובעולם?

הסיפור מאחורי השלות שיער

במאמר זה ננסה לתת סקירה מורחבת של תחום השתלות השיער בארץ וגם בעולם וננסה לענות על השאלות הבאות: מה חדש בתחום בשנים האחרונות? היכן כדאי לעשות השתלת שיער? מדוע אין מחיר אחיד להשתלת שיער בארץ ובעולם? למה המחיר משתנה דרמטית בין מקום למקום? מה עושה את ההבדל בין קליניקה טובה לקליניקה גרועה? מה עושה את ההבדל בין רופא גרוע לרופא מצוין? איך לצמצם את הסיכון שההשתלה לא תצליח?

מה חדש בתחום?
ללא ספק ה .. פריצת דרך של תחום השתלות שיער זה ה fue משנת 2003. כיום אין שום הצדקה לעשות השתלת שיער סטריפ עם צלקת. בימינו ניתן להשתיל 3000 זקיקים בטיפול אחד ואפילו 8000 זקיקים ב 3 טיפולים שונים עם הפרש של שנה בין טיפול לטיפול ,בתנאי שהאזור התורם ממוצע ומעלה. מעבר לזה שאין צלקות בשיטה הזאת, ניתן לבחור את הזקיקים הטובים והגדולים ביותר, ניתן לעשות צפיפות של בין 60 – 70 זקיקים לסנטימטר מרובע. שיטת ה fue מאפשרת כיום להשתיל חזרה מעל ל 90 אחוז מהזקיקים שהוצאו, מאפשרת להשתיל רק זקיקים בודדים בקו השיער ובגדול מאפשרת למרפאות טובות לבצע השתלת שיער טבעית ללא סימנים שאף אחד ברחוב לא יצליח לנחש שהמטופל עבר טיפול כלשהו בשיער.
היכן כדאי לעשות השתלה?
כדאי לעשות השתלה במרפאה מקצועית ומנוסה ב fue שלפני הכול בודקת את האזור התורם של המטופל ואת שטח ההתקרחות שלו ובהתאם לזה היא בונה למטופל תכנית טיפול אישית שלוקחת בחשבון גם את המשך ההתקרחות שלו בעתיד ולא רואה רק את השנים הקרובות לנגד עיניה. בנוסף לזה חשוב שלמרפאה יהיה מגוון של תמונות של לפני ואחרי עם תוצאות טובות לאורך זמן, חשוב שהמרפאה תיתן התחייבות לתוצאה, חשוב שאת ההוצאה של הזקיקים ואת החורים באזורים המקריחים יבצעו רק רופאים, חשוב לבדוק מהי רמת הניסיון והמקצועיות של הטכנאים של המרפאה, חשוב לדבר עם לפחות 3 מטופלים שממליצים ובאופן כללי לחקור אודות אותו רופא /מרפאה ברשת.
מדוע המחיר משתנה בין קליניקה ל קליניקה?
המחיר הוא בדר"כ כמו בכל תחום, נגזר של ביקוש והיצע כלומר ככול שהקליניקה יותר מבוקשת המחיר פר זקיק יעלה יותר, אבל מעבר לזה יש עניינים נוספים שיקבעו את המחיר כמו למשל: האם רופאים מבצעים את הטיפול או טכנאים /אחיות? מיותר לציין שעלות ההעסקה של טכנאים היא הרבה יותר נמוכה מלהעסיק רופא מנוסה ולכן במקומות שהמחיר משמעותית נמוך יותר, בדר"כ הרופא מבצע חלק קטן יותר בטיפול ואת רוב הפרוצדורה מבצעים הטכנאים. במרפאות כאלה הרופא עסוק יותר בשיווק, כסף ויחסי ציבור ופחות בפרוצדורה עצמה. דבר נוסף שיכול להשפיע על המחיר הוא כמות המטופלים ביום אחד. ככול שלרופא יהיו יותר מטופלים ביום המחיר ירד בהתאם. הבעיה היא שכשעושים 5 השתלות ביום ההתמקדות האישית במטופל ובצרכים שלו הופכת לשולית.
מה עושה מרפאה אחת לטובה יותר מאחרת?
מעבר לעניין של הרבה תוצאות טובות ולאורך זמן מה שמבדיל בין מרפאה טובה למרפאה פחות טובה הוא שבמרפאות טובות חושבים גם על המשך ההתקרחות בעתיד, נותנים טיפולים משלימים להשתלה וליווי לאחר ההשתלה, נותנים יחס אישי למטופל והכי חשוב החלק של הרופאים מתבצע ע"י רופאים והחלק של הטכנאים ע"י הטכנאים. ניסיון רב תמיד משחק תפקיד במרפאות טובות.
מה עושה את ההבדל בין רופא גרוע לרופא מצוין?
רופא מצוין: ישתיל רק זקיקים בודדים בקו השיער, הוא יחלץ זקיקים מהאזור התורם ללא צלקות וללא סימנים הוא לא יחלץ כמות חריגה יותר ממה שניתן להוציא, הוא ישתיל את השיער עם כיוון הצמיחה הטבעי של המטופל, הוא יעשה צפיפות שמתאימה לצפיפות של שאר הקרקפת כדי שההשתלה תראה טבעית, הוא יפגע כמה שפחות בשיער הקיים, הוא יחלץ זקיקים מבלי לפגוע בשורש השיער והכי חשוב הוא לא ישאיר סימנים – לא באזור התורם ולא באזור הנתרם. רופא גרוע יעשה בדיוק את ההפך.
איך מורידים את הסיכון?
1.מבקשים התחייבות לטיפול מהמרפאה 2.מבקשים לפחות שלושה ממליצים שעברו השתלה והם באותו מצב 3.מבקשים לדעת מי במרפאה יעשה את הטיפול ומהי מידת הניסיון שלו 4. מבקשים להתחשב בהתקרחות העתידית ומה צפוי בהמשך 5.עושים מחקר מקיף באינטרנט אודות המרפאה/הרופא כולל חוות דעת וביקורת .6 מבקשים לראות תוצאות של לפחות חמישה מקרים דומים לשלכם, רצוי מהשנתיים האחרונות.
בהצלחה !

 

לאחר השתלת שיער מוצלחת במרפאת HDC
לפני ההשתלה ב HDC
לאחר השתלת שיער מוצלחת במרפאת HDC
לאחר השתלת שיער מוצלחת במרפאת HDC

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

2 תגובות

  1. שאלת השאלות שבגללה אני חושש מההשתלה – ההשתלה נעשית במהלך תהליך ההתקרחות ואז המצב לאחר כמה שנים יכול להיות גרוע ומגוחך – שיער מושתל וקרחות באיזורים שנשרו. בהנחה שפרופסיה אינה עוזרת ואינני רוצה השתלה נוספת לאחר כמה שנים – יש פתרון כלשהו ???

    1. היי שלום , אין פתרון לעניין הזה,השתלת שיער תפקידה לשחזר שיער שנשר היא לא מונעת את המשך ההתקרחות . רופא טוב ומנוסה ידע לקחת בחשבון גם את המשך ההתקרחות בעתיד של המטופל לפי הגנטיקה המשפחתית שלו , הסימנים המקדימים בקרקפת וע"פ האזור התורם של המטופל ולפי זה לקחת החלטה האם המטופל מתאים להשתלת שיער או שהוא לא מתאים . במידה והאזור התורם יאפשר כיסוי של שאר האזורים בקרקפת בעתיד והאזור המקריח הוא ריק משיער, ניתן לשחזר את האזור שנשר בלי לפגוע בשיער הקיים ובעתיד לשחזר את שאר האזורים בהם המטופל יאבד שיער. במידה ומלחתחילה אין מספיק ספייס לעבוד והאזור התורם הוא דליל עדיף לא לעשות השתלה. לא כל אדם מתאים להשתלת שיער , החוכמה של הרופא הוא לבחור את המועמדים הטובים ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן