כיצד ניתן להגיע לצפיפות בהשתלת שיער? מהי צפיפות נדרשת?

 

הכל על רמת צפיפות בהשתלת שיער

אחד הפרמטרים החשובים ביותר למדידת הצלחת השתלת שיער במיוחד אם היא כוללת בתוכה קו שיער קדמי היא כמובן רמת הצפיפות של השיער שהושגה בהשתלה . רמת הצפיפות מתווספת כמובן לפרמטר של רמת הטבעיות של ההשתלה (עד כמה ההשתלה נראית טבעית ) וכמובן כמות השיער שנקלט בהשתלה. נראות טובה של האזור התורם לאחר השתלת שיער + מחשבה על אזור תורם בעתיד הם פרמטרים חשובים נוספים .

בהתחשב בזה שברוב המיקרים השיער המושתל נקלט בקרקפת באחוזים גבוהים פחות או יותר רמת הצפיפות של ההשתלה היא בעצם מה שיוצר את ההבדל העיקרי בין הרופאים הטובים ביותר בעולם בתחום השתלות שיער לבין ברופאים הבינוניים יותר כדוגמת הרופאים בישראל שיעדיפו לא לדבר על רמת צפיפות רצויה ויסתפקו בכך שיגידו " אל תצפה שהשיער שלך יהיה כמו שהיית בן 16 " . אז נכון שלא נהיה כבר בני 16 אבל עדיין אנחנו מצפים לרמת צפיפות הולמת של השיער המושתל.

אז לאן בעצם אנחנו שואפים ? שמדברים על רמת צפיפות במרפאות הטובות בעולם כגון : ד"ר קול, ד"ר רחאל , חסון אנד וונג ,ד"ר וודס, ד"ר ביזנגה ,ד"ר עומר ,ד"ר ארבינד וכמובן ב מרפאת HDC מדברים על רמה של בין 70 ל 90 זקיקים לסנטימטר מרובע באזור של קו השיער כאשר לבן אדם עם צפיפות גבוהה יש בין 120 ל 140 זקיקים לסנטימטר מרובע . רמה של 80 זקיקים לסנטימטר מרובע מספיקה בדר"כ לתוצאב טובה מאוד של השתלת שיער.

האם גם באזורים אחרים ניתן לצפות לצפיפות דומה ? ובכן מבחינה טכנית אם אפשרי לבצע השתלת שיער עם צפיפות של 80 זקיקים בקו הקידמי ניתן לעשות זאת גם בשאר אזורי הקרקפת. הבעיה היא שכמות הזקיקים התורמים יכולה להגיע למקסימום 6000 – 7000 זקיקים בממוצע וכדי לכסות קרקפת ממוצעת ב 80 זקיקים לסנטימטר צריך למעשה כ 12,000 זקיקים .

אז נכון שניתן לקחת שיער מהזקן או מהגוף אבל עדיין בלתי אפשרי להגיע לכמות זקיקים תורמים כה גבוה .

השתלת שיער צפופה
השתלת שיער צפופה

אז מה עושים במטרה לכסות את הקרקפת ? המרפאות הגדולות בעצם יוצרות אשליה של שיער מלא ע"י ביצוע צפיפות מקסימלים באזור הקו הקידמי וצפיפות של 40 זקיקים באזורים האחוריים יותר . כאשר הוכח שרמה של 40 זקיקים לסנטימטר מרובע כשהשיער באורך של 4/5 ס"מ ניתן לכסות את שאר הקרקפת מבלי שניתן יהיה להבחין בקרחות . וכל זה ע"י שימוש ב 7000 זקיקים תורמים בלבד.

המסקנה היא שלפני השתלת שיער רצוי ואף כדאי לקבל הבטחות מהרופא לגבי רמת הצפיפות של השיער בכל אזור מטופל ולא להסתפק באמירות כלליות של הנמכת ציפיות כמו "אתה כבר לא תיהיה בן 16 " את זה אנחנו כבר יודעים לצערינו …

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן