מה לשאול את הרופא המטפל לפני תחילת טיפול השתלת שיער?

מה לשאול את הרופא לפני תחילת טיפול של השתלת שיער ? טיפול השתלת שיער הוא תהליך מורכב וארוך שמתבצע ע"י מספר רב של גורמים ולאורך כמעט שנה .זה מתחיל מתכנון ההשתלה ע"י הרופא והמטופל וכמובן תיאום ציפיות לגבי תוצאות הטיפול האפשריות , אח"כ מתחיל התהליך של ההרדמה המקומית והוצאת השיער מהאזורים התורמים מבלי לפגוע בשיערה ומבלי לפגוע בצפיפות האזור התורם. השלב הבא הוא מיון,שמירה והכנת השיער המושתל לקראת שתילתו באזורים המקריחים. אח"כ הרופא עושה את הנקבים באזורים המקריחים לפי כיווני הצמיחה באזור והטכנאים מתחילים בהנחת השיער המושתל לפי כיווני הצמיחה גם כן .

הטיפול לאחר ההשתלה שמתבצע ברובו ע"י המטופל הוא מרכיב לא פחות חשוב מההשתלה עצמה והוא גורם מכריע לתוצאה משביעת רצון : חפיפות,מריחת משחות,ריסוס השתלים במינרילים,המנעות מ : חשיפה לשמש,כימיכלים בשיער ועוד הם שיקבעו את גורל ההשתלה.

בגלל שהתהליך של השתלת שיער כ"כ מורכב ומיקצועי על המטופל לדעת לשאול את שאלות המפתח בהקשר של הטיפול כדי להבטיח שרמת הציפיות שלו תהיה בסנכרון מלא עם הרופא והצוות הרפואי .

א. היכן יעבור קו השיער ? חשוב מאוד לשרטט לפני תחילת הטיפול את קו השיער ההתחלתי כדי שהמטופל יוכל לדמות היכן יתחיל השיער המושתל לגדול. יש לוודא שהקו לא נמוך מידי כי צריך לשמור זקיקים למקרה של המשך התקרחות וכי חייבים לזכור שזה קו שילווה את המטופל לאורך כל החיים ואולי אם הוא נמוך מידי בגיל 60 זה עלול לההראות מוזר ולא טבעי. מצד שני גם קו גבוה מידי יכול לגרום לחוסר שביעות רצון מצד המטופל שציפה שההשתלה תהפוך את מראה השיער לצעיר יותר . קו השיער הוא גורם מכריע לכל מה שקשור לסגירת המפרצים ולכן יש לצפות בו לפני ההשתלה גם מהצד.

ב. היכן תסתיים ההשתלה ? יכול להיות שיש אזורים מסוימים שמפריעים למטופל ואין מספיק זקיקים לטפל בהם. המטופל והרופא צריכים להגדיר מהו סדר העדיפיות של ההשתלה ובמה ניתן לטפל ומה עדיף לדחות לטיפול הבא.

ג. מהי כמו הזקיקים המשוערת ? חשוב לדעת כמות זקיקים נדרשת מראש כדי שהמטופל ידע עלויות משוערות ומהו האזור המקריח שהולכים לטפל בו.

ד. מהי רמת צפיפות ? מהי רמת הצפיפות שתהיה בקו השיער ?באזור שמאחורי ? באמצע הקרקפת ובאזור הכיפה . האם היא תהיה שווה לשיער הקיים שעדיין לא נשר ? האם היא תאפשר למטופל להסתרק אחורה ? האם הצפיפות היא בינונית ? גבוה ? נמוכה ? חשוב מאוד לתיאם הציפיות בין המטופל והרופא. צפיפות גבוה היא מעל 60 זקיקים לסנטימטר מרובע, בינונית היא בין 40 -60 זקיקים ונמוכה היא מתחת ל 40 זקיקים.

ה. האם אצטרך טיפול השתלת שיער בעתיד ? לפעמים קשה לדעת בעיקר שגיל המטופל הוא צעיר , אבל ברוב במיקרים קל לצפות לאיזה כיוון הולכת ההתקרחות והרופא יכול להעריך מהי כמות הזקיקים שתדרש בעתיד ומהם האזורים בקרקפת שמועדים לפורענות.

טיפול נעים ומוצלח

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן