מהם הפרמטרים שמשפיעים על התוצאה של השתלת שיער?

מה משפיע על התוצאה הסופית של השתלת שיער?

לעתים קרובות לקוחות שמעוניינים בהשתלת שיער מגיעים אלינו דרך לקוחות מרוצים אחרים והדבר הראשון שאומרים "אני רוצה תוצאה כמו של החבר שלי", אז אנחנו נאלצים כמובן להסביר שהתוצאה משתנה ממטופל למטופל ואי אפשר להבטיח שהתוצאה תהיה זהה לזו של החבר או אפילו להתקרב לזה.
המטרה של המאמר הזה היא להסביר מהם הפרמטרים שמשפיעים על התוצאה של השתלת שיער ובעיקר להסביר שתוצאה היא לא "מוצר" אחיד וזהה שכולם יכולים לקבל, אלא טיפול מורכב שהתוצאות שלו משתנות ממטופל למטופל בהתאם לנתונים האישיים שלו.

הפרמטרים שמשפיעים על התוצאה הם:

1.האזור התורם – כמות השיער באזור התורם היא מרכיב חשוב בהשפעה על התוצאה. העניין הוא מאוד פשוט,ככל שיש יותר שיערות פר זקיק באזור התורם התוצאה תהיה צפופה יותר בהתאם.
לאדם ממוצע יש 2.2 שיערות לזקיק, אבל יש המון מטופלים שיש להם מתחת לכמות הזאת או כאלה שיש להם בממוצע כמעט 3 שיערות לזקיק.
ככל שכמות השערות לזקיק תהיה גדולה יותר,התוצאה תהיה בהתאם צפופה ומלאה יותר.

2.סוג השיער – סוג השיער מתחלק ל 3 פרמטרים שונים: עובי, צבע וסוג. לגבי עובי, אז ברור שככל שהשיער עבה יותר רמת הכיסוי תהיה מלאה וגדולה יותר.
ככל שצבע השיער יהיה כהה יותר גם כן הכיסוי יהיה מלא יותר וכמובן סוג השיער הוא משתנה חשוב,שכן שיער מתולתל, מקורזל וגלי מכסים שטחים גדולים יותר בצורה יותר צפופה.
יחד עם זאת יותר מסובך לחלץ אותם מהאזור התורם.

לעומת זאת שיער חלק וישר יהיה יותר קל לחלץ מהאזור התורם אבל רמת הכיסוי תהיה קטנה יותר לעומת שיער מתולתל או גלי.

השתלת שיער צפופה
השתלת שיער צפופה

3.פוטנציאל ההתקרחות ושטח ההתקרחות – ככל שפוטנציאל ההתקרחות ושטח ההתקרחות קטנים יותר ככה תגדל רמת הצפיפות של ההשתלה,שכן שטח קטן יותר קל לכסות בצפיפות גבוהה יותר
וכנ"ל לגבי פוטנציאל התקרחות קטן שאומר בעצם לרופא המטפל שאין צורך לשמור על אזור תורם לעתיד ואפשר לבצע את מקסימום הצפיפות האפשריים.
לעומת זאת, כשמדובר במטופל צעיר עם פוטנציאל התקרחות גדול ושטח התקרחות פוטנציאלי גדול בעתיד זו תהיה טעות לבצע השתלת שיער צפופה,
גם אם כרגע האזור התורם מאפשר לקיחת זקיקים, וזאת משום שחייבים לשמור אזור למקרה ששטח ההתקרחות יגדל.

4.האזור שבו מבצעים את ההשתלה – בד"כ בקו השיער שם משתילים זקיקים בודדים ליצירת מראה טבעי רמת הצפיפות תהיה הגבוהה ביותר שאפשר להשיג בהשתלת שיער, כדי ליצור מראה טבעי וצפוף.
לעומת זאת באזור הפדחת קשה מאוד להגיע למצב שבו התוצאה של ההשתלה חוסמת לחלוטין את השתקפות הקרקפת, מכיוון ששם הצמיחה היא מעגלית והאזור חשוף מאוד לאור.
קשה מאוד להגיע לתוצאה מושלמת באזור פדחת ומיותר לרכז את המאמצים באזור זה במיוחד אם קיימת התקרחות גם בחלק הקדמי בהווה או בעתיד.

5.אחוז הקליטה של השיער המושתל – אחוז הקליטה של השיער המושתל משתנה ממטופל למטופל ומשתנה בהתאם לקליניקה/הרופא שביצע את ההשתלה.
ככל שהרופא יהיה מנוסה יותר אחוז הקליטה יעלה. ככל שאחוז הקליטה יהיה גבוה יותר כמובן שההשתלה תהיה צפופה יותר.

לסיכום: התוצאה של השתלת שיער משתנה ממטופל למטופל בהתאם לנתונים עליהם פירטתי במאמר. מה שחשוב הוא למצוא קליניקה/רופא שידע למקסם את הנתונים האישיים של
כל מטופל עם מחשבה עמוקה על העתיד והמשך ההתקרחות.
כמובן שהרופא ידע לעשות תאום ציפיות עם המטופל בקשר לתוצאה שהוא צפוי לקבל בלי שום קשר לתוצאה אחרת שהמטופל אהב. 

 

למאמר כיצד לתכנן השתלת שיער נכונה:

איך לתכנן השתלת שיער נכונה ?

 

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן