מהו סולם נרווד להתקרחות ומהן ההשלכות שלו על השתלת שיער?

סולם נרווד להתקרחות

סולם נרווד להתקרחות הוא בעצם מדד  לקביעת רמת ההתקרחות הגברית. ככל שרמת ההתקרחות גדולה יותר המספר של הסולם עולה. הקשר להשתלות שיער הוא כמובן מאוד חשוב לקביעת אסטרטגית הטיפול שכן ככל שרמת ההתקרחות העכשווית והפוטנציאלית היא קטנה יותר, ככה גם מידת ההתאמה להשתלת שיער תעלה וגם רמת הצפיפות של שחזור השיער יהיה ברמה גבוה יותר. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה ומתמטית.

שמספר נרווד הוא יחסית נמוך שטח ההתקרחות הוא קטן יותר לכיסוי ובדר"כ גם האזור התורם מבחינת שטח,איכות וכמות הוא טוב יותר. חשוב מאוד להדגיש שאסטרטגית הטיפול היא לא רק לפי רמת ההתקרחות העכשווית אלא לפי רמת ההתקרחות הפוטנציאלית שאותה ניתן לחזות לפי סימנים מקדימים של חולשה בקרקפת וכמובן לפי הגנטיקה של המטופל. (בודקים את האבא,אחים והמשפחה הקרובה)

לאיזה רמת נרווד ניתן לעשות השתלת שיער ?

אז כמו שאמרתי המועמדים הטובים ביותר הם הנרוודים של 2 עד 3v להם ניתן לעשות שיחזור שיער ברמה מאוד צפופה וטבעית שמבחינה ויזואלית השיער יראה כמעט כמו השיער שהיה למטופלים בגיל צעיר יותר. וכל זאת בתנאי כמובן שהאזור התורם שלהם הוא תקין עם כמות של מעל 80 זקיקים לסנטימטר מרובע וכמובן חשוב שהזקיקים יהיו עבים ואיכותיים ועם כמה שיותר שיערות לזקיק. ( ממוצע של מעל 2 לזקיק ) מטופלים אלו יצטרכו  בדר"כ בין טיפול אחד למקסימום שני טיפולים.

גם המועמדים של נרווד 4 עד נרווד 5 v הם מועמדים שבאמצעות 2 או 3 טיפולים שונים יתאפשר להם להגיע לכיסוי של כל האזורים המקריחים בתנאי שהאזור התורם שלהם תקין ומלא בשיער. הצפיפות אומנם תהיה פחותה משל קבוצת הנרווד של 2 עד 3v אבל שחזור השיער עדיין יכול להראות טבעי וצפוף מספיק.  בדר"כ מה שעושים למטופלים הללו הם שליש ראשון של הקרקפת צפוף גבוה,שליש שני בצפיפות בינונית ושליש שלישי בצפיפות של מתחת ל 40 זקיקים לסנטימטר מרובע שהיא יחסית נמוכה.

אח"כ יש את קבוצת נרווד 6  שהם יצטרכו 3 עד 4 טיפולים שונים,בצפיפות נמוכה יותר משל הקבוצה הקודמת כאשר אזור הפדחת יהיה בדר"כ עם כיסוי דליל מאוד או שמראש הם יצטרכו לוותר על השתלת שיער באזור. מכיוון שבממוצע לא ניתן לחלץ מאזור תורם מעבר ל6000 עד  7000 זקיקים ( מה שלא מספיק לכיסוי מלא של נרווד 6)  מהקרקפת מטופלים אלו יצטרכו לשלב גם את אזורי התרומה של הגוף והזקן כדי להגיע למקסימום זקיקים אפשריים להשתלה.( אולי עוד 2000 או 3000 זקיקים)

לקבוצת הנרווד 7 +נמליץ בדר"כ לא לעשות השתלת שיער כי שטח ההתקרחות הוא גדול מידי והאזור התורם הופך להיות קטן יותר. הכיסוי שאפשר להשיג הוא דליל וקטן מידי בכדי לעשות השתלת שיער טבעית.

נתאר את רמות הנרווד השונות :

נרווד 2- מקריחים רק במפרצים כאשר שאר השיער מלא וצפוף. נחשבים למועמדים הטובים ביותר להשתלת שיער. צריכים טיפול אחד בלבד.

נרווד 2 A – מקריחים רק בשליש הראשון של הקרקפת כאשר המפרצים הלכו מעט אחורה. גם הם מועמדים מצוינים לשחזור שיער. צריכים טיפול אחד בלבדץ

נרווד 3 – מטופלים שאיבדו רק את השליש הראשון של הקרקפת , כאשר שאר הקרקפת מלאה וצפופה. המפרצים לא קיימים. מועמדים טובים מאוד להשתלה. צריכים טיפול אחד

נרווד 3A – כמו נרווד 3 אבל מעט יותר מהשליש הראשון של הקרקפת. השאר מלא וצפוף. עדיין מועמדים טובים להשתלת שיער צריכים טיפול אחד.

נרווד 4 A – איבדו כמעט שני שליש מהקרקפת ואזור הפדחת עדיין מלא בשיער. צריכים טיפול אחד גדול של 3500 – 4000 זקיקים.

נרווד 5 – איבדו את השליש הראשון של הקרקפת ובנוסף את החלק העליון של הפדחת. צריכים שני טיפולים שונים של השתלת שיער עם הפרש של שנה בין טיפול לטיפול. עדיין מועמדים לא רעים להשתלת שיער.

נרווד 5A +5v – איבדו למעשה את כל החלק העליון של הקרקפת אבל אזור הפדחת עדיים נשאר גבוה. מה שמשאיר לא מעט אזור תורם לכיסוי כללי בינוני של ההשתלה.

נרווד 6 – איבדו את כל החלק העליון של הקרקפת והפדחת יורת בחצי עיגול כלפי מטה. יצטרכו 3 טיפולים לפחות והצפיפות תהיה בינונית ובינונית – באזור הפדחת.

נרווד 7 – מקרחים בכל החלק העליון וגם בצידי החלק העליון של הקרקפת. בנוסף הפדחת יורת מאוד נמוך ומעלימה כמעט לגמרי את האזור התורם. לא מתאימים דר"כ להשתלת שיער.

 

סולם נרווד :

סולם נרווד להתקרחות
סולם נרווד להתקרחות

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.