מהו הקשר בין טיפולי prp/f לשיער לבין השתלת שיער?

טיפולי prp/prf לפני ואחרי השתלת שיער

אחד הדברים החשובים ביותר להבהיר למועמד להשתלת שיער הוא שהרעיון של השתלת שיער הוא בגדול לשחזר את השיער שכבר נשר, מצד שני השתלת שיער אינה מונעת את המשך ההתקרחות! למרות שזה לכאורה ברור, המון מטופלים (בעיקר צעירים) חושבים לטווח קצר ומאמינים באמת ובתמים שהשיער יפסיק לנשור יממה לאחר ההשתלה, למרות שבפועל השיער הביולוגי, ברוב המקרים ימשיך לנשור בהתאם לגנטיקה של כל מטופל ומטופל.

בתור מי שמקריח כבר למעלה מ 20 שנה, וניסה פחות או יותר הכול אני שמח לבשר לכם שהיום ישנם המון פתרונות יעילים להפסקת ההתקרחות ונשירת השיער לטווח ארוך, אבל הצמחת שיער במקומות שהשיער כבר נשר ,ניתן להצמיח אותו בחזרה רק ע"י השתלת שיער.

במאמר זה אנסה להסביר מהו טיפול prp/f  לשיער, מה תפקידו וכיצד ניתן לשלב אותו עם טיפולים אחרים לנשירת שיער, כיצד ניתן לשלב אותו עם השתלת שיער ביעילות מרבית ומהן הטעויות הנפוצות של מטופלים /מרפאות בקשר לטיפול prp/f.

Platelet Rich Plasma- PRP זה טיפול שחייב להתבצע ע"י רופא מיומן במהלכו נלקחות למטופל כ 4 מבחנות של דם מגופו של המטופל ולאחר מכן הן מוכנסות לצנטריפוגה מיוחדת עם ג'ל הפרדה (בטיפול prf אין ג'ל הפרדה) ולאחר מספר דקות בצנטריפוגה נוצרת שכבה דלילה יותר בחלק העליון של המבחנות של פלזמה עשירה ומרוכזת בגורמי גדילה שחיוניים לשיקום הרקמות וכלי הדם בקרקפת. לסיום התהליך, כל מה שנותר לרופא המטפל הוא לשאוב מארבעת המבחנות רק את שכבת הפלזמה למזרק אחד ולהזריק את הפלזמה בחזרה לקרקפת ובעיקר לאזורים שבהם ישנה הידללות של שיער והתקרחות.

לעתים קרובות הטיפול יגרום לשיער להראות מלא ובריא יותר, כמות הזקיקים לסנטימטר מרובע תגדל ובמידה וקיים תהליך דלקתי בקרקפת ישנה סבירות גבוהה שהטיפול ירפא את הקרקפת.

לכאורה נשמע חלומי נכון? אז מה הבעיה? ובכן ,הבעיה העיקרית היא שההורמון שגורם להתקרחות גנטית הנקרא DHT  ימשיך לפגוע בזקיקי השיער והאפקט שהושג באמצעות ההזרקות ירד תוך כחודש לטמיון. אז מה עושים?

הדרך היחידה למנף את אפקט הזרקות ה prp/f לטווח ארוך היא להתחיל להילחם ב DHT באופן עקבי ושוטף ולהתייחס אל ההזרקה כאל מעין ריסטארט לקרקפת. הדרך היעילה ביותר להילחם ב DHT היא באמצעות פינסטרייד שנמצא בפרופסיה לבליעה או לחלופין ניתן לצרוך אותו בצורה טופיקלית ישירה לקרקפת לאלו שסובלים מתופעות לוואי מלקיחת פרופסיה או לאלו שחוששים מתופעות לוואי מפרופסיה. לכל אלו ניתן לצרף שימוש יומי במינוקסידיל 5% שמרחיב את כלי הדם בקרקפת וגורם לעיבוי השיער.

ומה בהקשר של השתלות שיער? ניתן לבצע טיפול הזרקה אחד כחודש לפני ההשתלה כדי "להכין" את הקרקפת להשתלה בכל מה שקשור לייצור כלי דם חדשים בקרקפת ושל ריפוי דלקות רקמות בקרקפת לפני תהליך השתלת השיער. מעבר לכך כמובן יש את האפקט של הפסקת נשירת שיער והקטנה של הסיכוי ל"שוק לוס" לאחר ההשתלה.

בנוסף לזה, מומלץ לבצע הזרקה נוספת כחודש לאחר השתלת שיער כדי לזרז את חידוש העור, לשקם את הרקמות והעצבים וכדי לייצר אספקת דם שתעזור לזקיקים המושתלים לצמוח בהקדם.

לאחר מכן, רצוי לבצע הזרקה של prp/f פעם בשנה ולא פחות חשוב מזה להילחם באופן קבוע ועקבי ב DHT  כדי לעצור את תהליך ההתקרחות כדי למנוע עד כמה שאפשר את השתלת השיער הבאה וכדי ליהנות מהתוצאות של השתלת שיער לאורך זמן.

חשוב לציין שהשיער המושתל יצמח במלואו גם בלי ההזרקות, אבל ההזרקות יכולות לזרז משמעותית את צמיחת השיער המושתל וחשוב יותר הן יכולות לסייע בשיפור השיער הביולוגי ובהפסקה או דחייה של תהליך ההתקרחות.

טיפול נוסף שמומלץ לאחר השתלת שיער הוא הזרקה של תאי גזע של שומן . תחילה יש לבצע שאיבת שומן בלייזר מאזור המותניים או הבטן . לאחר מכן השומן נכנס לצנטריפוגה להפרדה ודילול ואז הוא מוזרק חזרה לקרקפת.

מהו הקשר בין טיפולי prp/f לשיער לבין השתלת שיער?

לסיום, חשוב לי לפרט מהן הטעויות הנפוצות שקשורות להזרקות:

1.הזרקה אחת בלי טיפול משלים ב dht לא תעזור לטווח ארוך.

2.רצוי לבצע לפחות 2 /3 הזרקות בשנה הראשונה ולאחר מכן לפחות הזרקה אחת פעם בשנה.

3.שיער ביולוגי לא ישרוד השתלת שיער (באופן מקומי בלבד) גם אם ביצעו הזרקת prp/f לפני או במהלך ההשתלה. לכן הימנעו מלבצע השתלת שיער במקומות שיש לכם עדיין שיער גם אם הוא דליל וגם אם מציעים לכם 5000 זקיקים בחבילה של הכול כלול.

 

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

4 תגובות

  1. עברתי השתלת שיער ב2018 אצל ד"ר מאראס היקר,איזה דוקטור,תותח על,עשה לי השתלת שיער מושלמת שאף אחד לא מזהה שעשיתי השתלת שיער,קו שיער מושלם,שיער טבעי בלי צלקות.שמי דודו כהן ,ממליץ בחום רב על דוקטור מאראס היקר ועל רוי הסוכן שלו שליווה אותי מתחילת הדרך ועד שלאחר ההשתלה.מרפאת hdc אחת הטובות בעולם אם לא הטובה בעולם.דודו כהן מהצפון 0504074191

  2. עברתי השתלת שיער ב2018 אצל ד"ר מאראס היקר,איזה דוקטור,תותח על,עשה לי השתלת שיער מושלמת שאף אחד לא מזהה שעשיתי השתלת שיער,קו שיער מושלם,שיער טבעי בלי צלקות.שמי דודו כהן ,ממליץ בחום רב על דוקטור מאראס היקר ועל רוי הסוכן שלו שליווה אותי מתחילת הדרך ועד שלאחר ההשתלה.מרפאת hdc אחת הטובות בעולם אם לא הטובה בעולם.דודו כהן מהצפון 0504074191

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן