מהו ההגיון מאחורי השתלת שיער מוצלחת? וכיצד שומרים על האזור התורם?

יוצא לי לקרוא לאחרונה בהמון פורומים ובלוגים שאנשים לא ממש מבינים איך השתלת שיער יכולה להוות פתרון הולם לבעיית ההתקרחות. מה שהם בעצם אומרים שאין אפשרות למלא קרקפת שלמה בגלל שהאזור התורם בצדדים ובעורף הוא מוגבל. שכן אף אחד לא מעלה בדעתו שייקחו לו את כל השערות בצדדים ובעורף ויעבירו אותם לקרקפת כי אז בעצם ההתקרחות תעבור מהחלק העליון של הקרקפת לצדדים ולעורף, אז מה עשינו בזה? העברנו את הבעיה ממקום אחד למשנהו … או שלחלופין הם טוענים שהאזור התורם יספיק רק לחלק קטן מהקרקפת ואז יהיה שיער מושתל מקדימה וכל שאר הקרקפת תהיה עם קרחת מה שייתן למטופל מראה פתטי למדי וממש לא טבעי. אופציה נוספת לטענתם היא לקחת כמות קטנה מהאזור התורם ולפזר אותה באופן שווה על כל הקרקפת ולקבל מראה דליל ולא טבעי בעליל.

אז הגיע הזמן לענות על העניין הזה ולהסביר מהו ההיגיון מאחורי הרעיון של השתלת שיער וכיצד קליניקה טובה (לא קיים בארץ) יכולה לתת מראה מלא למדי לקרקפת ריקה לחלוטין ב 3/4 טיפולים של fue ללא צלקות. לפני שאסביר את העניין, חשוב לי להדגיש שניתן לעשות את זה רק למטופלים שהאזור התורם שלהם הוא בצפיפות ממוצעת ומעלה.

אז נתחיל עם קצת מספרים, בקרקפת בריאה ומלאה יש בין 70 – 120 אלף שיערות כאשר החלוקה היא בערך 50/50 בין החלק העליון שחלקינו מאבדים בגלל גנטיקה ו 50 אחוז נוספים שנמצאים בצדדים ובעורף שאותם רוב האנשים לא מאבדים בגלל שהם אינם רגישים להורמון ה dht שגורם לשיער שלנו לנשור בשלב מסוים בחיים. מבחינה ויזואלית בעין ואני מדגיש ויזואלית רק שאנחנו מאבדים מעבר ל 50 אחוז שיער באזור מסוים בקרקפת מתחילים לראות התקרחות, עד אז הקרקפת נראית פחות או יותר מלאה בתנאי כמובן שהשיער שלא נשר הוא בריא ובעל נפח (כמו השיער שיש לנו באזור התורם). אז בואו נגיד למשל שאנחנו אנשים ממוצעים שיש להם 50 אלף שיערות באזור התורם וראש קרח לחלוטין שזקוק ל 50 אלף שיערות נוספות . לפי העיקרון שהסברתי ניתן לקחת עד 25,000 שיערות מהאזור התורם מבלי שהאזור התורם יראה דליל במיוחד ולהשתיל אותם בצורה אחידה באזור המקריח ולתת אפקט ואשליה של שיער מלא. בגלל שבכל זקיק יש בממוצע 2.2 שיערות אותו אדם ממוצע יצטרך בסביבות 10 -12 אלף זקיקים כדי למלא את הקרקפת שלו באופן מלא ושלם. במידה והאזור התורם שלו דליל יותר מהממוצע יהיה קשה מאוד לכסות את כל הקרקפת אבל עדיין יש טריקים ואשליות שרופא טוב יכול לעשות. כמו למשל להתחיל עם רמת צפיפות גבוהה בקו השיער ובהדרגה ככל שהוא הולך אחורה בקרקפת מצד אחד להוריד את כמות הזקיקים המושתלים לסמ"ר אבל מצד שני להשתיל את הזקיקים הגדולים יותר שמכילים 3 שיערות כדי לתת כיסוי טוב לקרקפת.

אזור תורם ממוצע הוא אזור תורם שמכיל 80 זקיקים ומעלה לסמ"ר והשיער שנמצא בו הוא בריא, בעל נפח ועם קבוצות שיער גדולות. במידה והתנאים הללו קיימים אפשר אפילו לכסות את כל הקרקפת ב 3 – 4 טיפולים ולהגיע ביחד עם שיער זקן לכמות שהיא מעל 10 אלפים זקיקים. במידה והאזור התורם הוא פחות מהממוצע על הרופא לומר למטופל מהי הכמות המקסימלית שאפשר להוציא מהאזור התורם ולאילו תוצאות/כיסוי אפשר להגיע וכמה טיפולים ידרשו כדי להגיע לזה.

במידה והמטופל איבד רק חלק מהשיער שלו (למשל במפרצים) ומבחינה גנטית שאר השיער אמור להישאר (או בעזרת טיפול לנשירה) אז ניתן אפילו להגיע לשחזור שיער עם צפיפות מטורפת ולקבל מראה חלומי של השיער.

מי שאיבד רק חלק מהשיער וברור שמבחינה גנטית הוא יאבד גם את השאר חייב ללכת על השתלה יחסית סולידית מבחינת גובה קו שיער וצפיפות כדי לשמור אזור תורם לעתיד וכמובן לקחת בחשבון שהוא יצטרך עוד 2/3 טיפולים בעתיד כאשר שאר השיער בקרקפת ינשור.

השתלת שיער מוצלחת מרפאת hdc
השתלת שיער מוצלחת מרפאת hdc

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן