כנס מנצ'סטר 2019 להשתלת שיער fue של הארגון האירופאי לניתוחי שיער

כנס משתלי שיער מנצ'סטר 2019

לפני כמה ימים חזרתי מכנס השתלות שיער fue בחסות ארגון הרופאים לניתוחי שיער – fue europe. הכנס נערך במנצ'סטר אנגליה עם מיטב הרופאים בתחום השיער מאירופה וארה"ב.

את הכנס ארגנו ד"ר ג'ון קול מאטלנטה ארה"ב וד"ר כריסטיאן ביזנגה מבריסל בלגיה. ההתכנסות שנערכה כ 3 ימים כללה כ 30 הרצאות בכל יום ע"י מיטב מנתחי השיער,רופאים שעוסקים בתרפיה ושיקום השיער וכמו כן של אנשי מקצוע שנותנים מענה לשיער דליל עם טכניקות כגון מיקרופיגמנטציה וכמובן חברות שעושות ניתוח וניטור של מצב השיער באמצעות טכנולוגיות,מכשור ומצלמות חדשות.

ביומו האחרון של הכנס היו הדגמות חיות של ניתוחי השתלות שיער,השתלת גבות ותרפיות חדשות בתחום שיקום השיער כגון הזרקת שומן ו prf לקרקפת.

במאמר זה נפרט מעט על הנושאים שדוברו בכנס וכמובן נפרט מעט על החידושים שיש קיום בתחום השתלות ושיקום השיער בכל מה שקשור לטכניקות חדשות,כלים ניתוחיים חדשים,טיפולים לשיקום השיער ומוצרים ותרופות חדשות  להפסקת נשירת השיער.

כמו כן נפרט על פתרונות אסתטיים  חדשים לעיבוי השיער.

טיפולים חדשים לשיקום השיער – דובר רבות על הזרקת תאי גזע (  stem cell therapy  )  מה שמחקרים רבים בעיקר בארה"ב מראים על שיפור משמעותי במצב השיער לאחר מספר טיפולים בעיקר לכל מה שקשור בכמות זקיקי השיער ועוביים. הבעיה היא שבאירופה ובישראל הטיפול עדיין לא חוקי ולא זמין.( ד"ר גנטילה איטליה)

טיפול נוסף שצובר תאוצה בארה"ב ובאירופה זה שאיבת שומן מהבטן והזרקת השומן יחד עם prp/f חזרה לקרקפת כדי להזין את הקרקפת והזקיקים להרחיב את הכלי דם ולעודד בניה של תאים וזקיקים חדשים. ד"ר למבלנט מארה"ב הדגים טיפול בלייב של שאיבת שומן והזרקתו ביחד עם prp חזרה לקרקפת .

בגזרת הכדורים מסתבר שכדור המינוקסידיל של חברת פייזר חוזר בגדול עם פחות תופעות לוואי מבעבר, מספר רופאים מאירופה הראו שיפור משמעותי בנשירת ועיבוי השיער באמצעות טיפול בכדורים הללו. שני דברים נוספים שהוצגו הם אבקת החלבון והויטמינים של ד"ר לארי שפירו מארה"ב שנטען שמי שמשתמש במוצר פעמיים ביום מגיע לתוצאות מלאות של השתלת שיער לאחר 5 חודשים בלבד והיא מסייעת גם לשמר את השיער הקיים ובמקביל לאזן את הדיאטה בעיקר בקרב מתאמנים. הדבר האחרון שהוצג ע"י מעבדה איטלקית זה ג'ל לשימוש חיצוני שמורכב מפינסטרייד ( החומר הפעיל בפרופסיה) +מינוקסידיל שמיועד לעצירת הנשירה ועיבוי השיער הקיים. הם הראו שבאמצעות מריחה של מספר פעמים בשבוע ניתן להגיע לתוצאות מרשימות בשיקום השיער.

כנס השתלת שיער במנצ'סטר אנגליה
כנס השתלת שיער במנצ'סטר אנגליה

חידושים בתחום השתלות שיער – בתחום השתלות שיער החידושים הם בכל מה שקשור לכלים חדשים לחילוץ הזקיקים,שמאפשרים לחלץ כמות גדולה יותר של זקיקים בלי פגיעה באזור התורם ועם ששליטה מלאה עם עומק החתך של הזקיק. טכניקות חדשות הראו אפשרות להוציא כ 3000 זקיקים ללא גילוח האזור התורם. בנוסף התחום של השתלת גבות צובר תאוצה רבה בעיקר בקרב נשים. כדי לבצע את הטכניקה הזאת  מביאים בדר"כ מעצבת גבות מקצועית לעיצוב, השיער נלקח ע"י הרופא המטפל בטכניקת fue בעיקר מהשיער שקרוב יותר לצוואר (דק יותר ופחות נוטה להתארך) ורוב הרופאים משתמשים בזקיקים בודדים(בסביבות 350 לכל גבה )עם מעט קבוצות שיער גדולות יותר באמצע הגבה עבור הצפיפות. ביום האחרון של הכנס ד"ר ג'ף אפשטיין הציג ניתוח לייב של השתלת גבות.

חידושים בתחום האסתטיקה לשיער – הודגם טיפול ותוצאה של טיפול טריגופיגמנטציה ע"י הגברת מילנה לארדי ממילאנו איטליה .הטיפול עצמו מאוד דומה למיקרופיגמנטציה שעושים בישראל,אבל השוני הוא שהפיגמנט הוא זמני(דוהה לגברי לאחר 5 חודשים) ככה שאם המטופל לא אוהב את המראההוא נעלם לחלוטין. בנוסף הנקודות של השיער הן מאוד קטנות והפיגמנט דוהה בלי שהצבע שלו משתנה לירוק או כחול.(מה שמאוד בולט בהרבה מהתוצאות)

לסיכום: בסוף הכנס היה דיון כללי על תחום השתלות השיער בעולם ע"י מיטב הרופאים בעולם באירופה ובארה"ב ומיטב הבלוגרים בתחום השיער (בין השאר ג'ון טילמן מקנדה וספנסר סטיבנסון מאנגליה) . אם נסכם את מה שנאמר בכמה מילים ונתמקד בשורה התחתונה אפשר לומר שלמרות שה fue מהווה מהפכה בתחום השתלות שיער האופי הלא פולשני של הטיפול אפשר כניסה של טכנאים ואנשי מקצוע ורפואה לא מוסמכים לעסוק בתחום. ריבוי התוצאות הלא טבעיות,הרס האזור התורם והחשיבה לטווח קצר בעיקר ע"י קליניקות זולות בתורכיה,שם את כל התחום בבעיה רצינית ומאיים על העתיד שלו. הבלוגרים הדגישו שהעבודה של חינוך השוק מוטלת בעצם על כל הצד החיובי של התעשייה ועל המטופלים מוטלת העבודה לחקור לעומק את התחום לפני ביצוע ההשתלה ולבחור במרפאות/רופאים שמראים תוצאות טבעיות וטובות לאורך זמן ושייכים לארגונים הבינ"ל של משתלי השיער.

למאמר איך לתכנן השתלת שיער נכונה:

איך לתכנן השתלת שיער נכונה ?

 

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן