כיצד ניתן לתקן השתלת שיער לא מוצלחת? והאם תמיד ניתן לבצע תיקון?

 

כיצד ניתן לתקן השתלת שיער לא מוצלחת?

חלק מהסיבות העיקריות שבגינן גברים נרתעים מטיפול השתלת שיער הם אותם אנשים שאנחנו רואים בחדר כושר, בסופר וסתם ברחוב עם צלקות מכוערות בעורף כתוצאה מהשתלת שיער סטריפ שכשלה או אנשים שיש להם המון שיער בחלק מצומצם בקרקפת מסודר כמו ערוגות בגינה או כמו שיער של בובה ואז אנחנו בעצם פוסלים אוטומטית את הרעיון של ביצוע השתלת שיער מבלי בעצם להבין שהטכניקות לביצוע השתלת שיער כיום הi הרבה יותר מתקדמות ממה שהיה פעם. טכניקות שמבוצעות ללא צלקות או סימנים, בצפיפות גבוהה כמעט כמו של שיער טבעי, ללא קבוצות שיער, ללא פלגים או חורים בקרקפת והכי חשוב בלי שמישהו בכלל יבין שעברתם השתלה.

האם גם מישהו שעבר השתלה כושלת יכול לעבור תיקון של ההשתלה שתוביל אותו לתוצאה יפה וטבעית? ובכן בהרבה מקרים ניתן להגיע לתוצאות טובות בהרבה יותר ולהשיג שיפור משמעותי. חשוב להדגיש שיש מקרים בהם השיפור שניתן להשיג הוא מינורי הכול תלוי בכמות השיער באזורים התורמים שניתן להוציא להשתלה אל מול כמות השיער שנזקקת לתיקון ההשתלה.

נמנה את המקרים בהם צריך תיקון של השתלה קודמת:

  1. תיקון צלקת מהשתלה קודמת: צלקת היא ללא ספק הגורם מס 1 להסגרת השתלת שיער. יש המון אנשים שהתייאשו מעניין ההשתלות והחליטו לגלח את השיער אבל נשארו עם הצלקת. במקרה כזה ניתן להשתיל שיער על הצלקת עצמה ובכך להעלים אותה או יותר נכון לטשטש את קיומה. אפשרי אפילו לקחת שיער בלתי רצוי מהזקן ולהשתיל אותו על הצלקת מבלי "לבזבז" את האזורים התורמים בצלקת. חשוב לציין שקשה מאוד להעלים לחלוטין צלקת של השתלה בעיקר שהשיער מגולח לגמרי גם בגלל שחלק מהשתלים לא נקלטים בגלל אספקת דם נמוכה באזור המצולק וגם בגלל שהמרקם המצולק של העור בולט לעומת האזורים הרגלים, אבל עדיין התוצאה של השתלה על צלקת נותנת כיסוי טוב לצלקת שהשיער באורך של ס"מ ומעלה ובהחלט נראית הרבה יותר טוב שהשיער מגולח לגמרי.
  2. תיקון פלאגים: פלגים הן קבוצות שיער של 3,4,5 שיערות שהושתלו יחדיו ויוצרות מראה בובתי ולא טבעי. (אין לנו בקרקפת קבוצות שיער של למעלה מ 3 שיערות בטח שלו בקו השיער הקדמי) לעתים הפלאגים מלווים בחורים קטנים בקרקפת ומבססים עוד יותר את המראה הבלתי טבעי של ההשתלה. מה שנהוג לעשות במקרים כאלה הוא להוריד את קו השיער נמוך יותר מהפלגים ולבנות קו שיער חדש עם שיערות בודדת בלבד. בנוסף, באזורים שהם עמוקים יותר בתוך הקרקפת שיפור משמעותי בצפיפות השיער באזורים המושתלים יצרו מעין כיסוי לכשלי ההשתלה הקודמת. רצוי שהתיקון יהיה ע"י שיערות בודדות כדי לא ליצור עוד קבוצות שיער ולהבליט את המקום.
  3. תיקון קו שיער: יש המון מקרים של השתלות שיער כושלות ולא טבעיות שנגרמות מזה שהקן שיער הוא סימטרי מידי ונראה לא טבעי. במקרים כאלה ניתן לעשות זיגזגים בקו השיער כדי לשבור את הקו הסימטרי וליצר קו אסימטרי שיראה הרבה יותר טבעי.
  4. שיער דליל ושביר: יש המון השתלות שלמרות שהן לא בולטות לרעה בעין עדיין המטופל לא שבע רצון מרמת הצפיפות בקרקפת. זה יכול לנבוע מזה שמאז ההשתלה הוא איבד שיער מסביב להשתלה ובעצם השיער המושתל "החליף את הקיים" והוא חזר בעצם לאותה רמת צפיפות שהייתה לו. או לחלופין מצב שבו הרופא שביצע את ההשתלה לא היה מספיק מיומן ביצירת השתלה צפופה ואז ע"י הוספה ועיבוי של השיער המושתל ניתן לתקן את ההשתלה הקודמת וליצור מראה שיער מלא יותר וצפוף יותר. רמת הצפיפות תלויה כמובן בכמות האזור התורם שיש למטופל.
  5. אזור תורם הרוס: לצערי נתקלתי גם באנשים שרופא כושל הרס להם את האזור התורם. שאני מדבר על "הרס" אזור תורם אני מתכוון לכך שהוציאו להם כמות גדולה של שיער (יותר מ 3500) אבל בפועל רק 20 אחוז צמח. בנוסף השיער שהוצא יצר קרחות באזור התורם. במצב כזה לא ניתן לגעת באזור התורם כדי לא לגרום לנזק אפילו גדול יותר. אז מה עושים? משתמשים בשיער זקן וגוף שמהווה תחליף לא רע לשיער הקרקפת אבל יחד עם זאת התוצאה שאליה ניתן להגיע היא מאוד מוגבלת בדלל ששיער גוף מתנהג קצת שונה משיער קרקפת. קודם כל אחוזי הצמיחה קטנים יותר לעומת שיער קרקפת רגיל שמושתל, שנית השיער עבה יותר, מקורזל יותר והאורך אליו ניתן להגיע הוא קצר יותר. לכן ניתן לשפר משמעותית את מראה השיער אבל לא ניתן להביא לתיקון דרמטי של ההשתלה כי האזור התורם מוגבל.
תיקון השתלה לא מוצלחת
תיקון השתלה לא מוצלחת

לסיכום: השתלת השיער היא ברוב המכריע של המקרים מביאה את המטופל לשיפור קוסמטי המשמש אותו לאורך כל חיו ולעתים משנה דרמטית את הדימוי וההערכה העצמית של המטופל. לעתים השתלת שיער לא משיגה את היעדים שלה בגלל רופא לא מיומן מספיק ולא מנוסה, שימוש בטכניקות מיושנות ועוד. במקרים חשוב לא להתייאש ולנסות לחקור ולמצוא רופא/מרפאה שיובילו את המטופל למקום אליו הוא שואף. טיפול "במאוכזבים" דורש בדיקה קפדנית של האזור התורם לפני, הגדרת מטרות ההשתלה בבירור והכי חשוב תאום ציפיות בין המטופל לרופא.

 

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן