כיצד יוצרים קו שיער טבעי בהשתלת שיער?

קו השיער הוא לחלוטין אחד הדברים החשובים בהשתלת שיער, מכיוון שהוא מעין "מסגרת לפנים". הוא זה שמגדיר את תווי הפנים והוא בעצם "שער הכניסה" לשיער. כשקו השיער מתחיל לסגת או לשנות צורה (מפרצים) הסביבה תתחיל להבחין בכך שאנו מתחילים להקריח. המון קליניקות בארץ ובעולם פוגעות משמעותית ברמת הטבעיות של ההשתלה עם תכנון לקוי של קו השיער שבא לידי ביטוי במספר פרמטרים שעליהם נפרט במאמר זה על מנת לתת לכם כלים להבין מה הופך השתלת שיער וקו שיער מושתל לטבעיים.

1. גובה וצורה טבעיים של קו השיער – ככל שאנו מתבגרים, גם אם אין אנו מקריחים, קו השיער שלנו נסוג אחורה. לכן שמבצעים השתלת שיער למטופלים בשנות ה 20 וה 30 של חייהם חשוב לא ליצור את קו השיער בגובה של פחות מ 6.5 סנטימטר מסוף הגבות. גם אם בגיל 25 למשל זה יראה גובה הגיוני בגיל 40 ו 50 קו שיער נמוך עלול להראות פאתטי ולא טבעי. דבר נוסף שחשוב הוא לא לעשות קו ישר מידי (קו שיער נשי) כדי לשמור על מראה גברי וטבעי הרבה יותר, במיוחד אם ברור מעל לכל ספק שהמטופל ימשיך לאבד שיער בעתיד. בנוסף, חשוב לזכור שככל שקו השיער יהיה נמוך יותר ככה ידרשו יותר זקיקים לשחזור השיער מפני ששטח הכיסוי הופך לגדול יותר.

2. שימוש בזקיקים קטנים – אולי החלק החשוב ביותר ביצירת קו שיער טבעי זה שימוש בזקיקים בודדים בסנטימטר הראשון של קו השיער. למה?

א. כי ככה נראה קו שיער טבעי.

ב. כי זה מאפשר לשלוט בכיוון צמיחה אחיד.

ג. כי זה מאפשר לצופף יותר את המרחק בין הזקיקים.

הדרך היחידה להשתיל זקיקים בודדים בתחילת קו השיער היא לבדוק כל זקיק שהוצא תחת מיקרוסקופ כדי לוודא באמת שאכן מדובר בזקיק בודד מתחת לרקמת העור, וכמובן ולא פחות חשוב מזה הוא לדעת להפריד קבוצות שיער של 2 ו 3 שיערות לבודדים תחת שימוש במיקרוסקופ. רוב הקליניקות בתורכיה למשל, לא יודעות להפריד קבוצות שיער לבודדים ולא בודקות זקיקים תחת מיקרוסקופ כדי להבין מה טיב וגודל הזקיקים לפני שהם מושתלים בקרקפת.

3. צפיפות בקו שיער  – רוב האנשים חושבים שצפיפות גבוהה היא זאת שהופכת השתלת שיער /קו שיער לטבעיים בגלל שלא רואים את הקרקפת, מה שלא בהכרח נכון. יש המון השתלות שיער צפופות שנראות לא טבעיות בגלל שימוש בקבוצות שיער גדולות בקו שיער לעומת השתלות עם צפיפות נמוכה, אבל עם זקיקים בודדים מקדימה שנראות הרבה יותר טבעיות. הצפיפות צריכה להיקבע לפני מידת הצפיפות של שאר הקרקפת וכמובן פוטנציאל ההתקרחות וגילו של המטופל. למשל, מטופל בן 40 + שמקריח רק במפרצים ואבא שלו פחות או יותר באותו מצב חייב לקבל את הצפיפות המקסימלית בקו השיער שהיא סביב ה 70 זקיקים לסנטימטר מרובע בהתאם למידת האלסטיות של הקרקפת שלו. לעומת זאת למטופל בשנות ה 20 עם פוטנציאל התקרחות של נרווד 6 (התקרחות מלאה) תהיה טעות לעשות צפיפות גבוהה כי אז לא יישארו זקיקים לכסות את שאר הקרקפת והמטופל יישאר בעתיד עם קו שיער מלא וחלק קדמי צפוף ושאר הקרקפת תהיה עם צפיפות מינמלית מה שבהכרח יצור מראה לא טבעי.

4. כיוון צמיחה וזווית מנח השיער המושתל– הרבה קליניקות נופלות בעניין הזה. אם כיוון הצמיחה יהיה או הצידה או כלפי מטה או כלפי מעלה המטופל יתקשה מאוד ללכת עם תספורת אחידה. כיוון הצמיחה צריך להיות בהתאם לכיוון הצמיחה המקורי של המטופל. במידה והשיער המושתל יהיה בכיוון צמיחה שונה או בכיוון צמיחה רבגוני ההשתלה לא תראה טבעית והמטופל מאוד יתקשה למצוא תסרוקת מתאימה.

שורה תחתונה, חשוב להבין שהשתלת שיער אינה רק העברת זקיקים ממקום למקום אלא אומנות שדורשת מחשבה וניסיון כדי ליצור את המראה הטבעי והנכון לכל מטופל.

השתלת שיער קו שיער טבעי
השתלת שיער קו שיער טבעי

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן