כיצד ניתן לבצע השתלת שיער fue גדולה ללא צלקות?

 

כיצד ניתן לבצע השתלת שיער fue גדולה ללא צלקות?

אין ספק שהשתלת שיער fue הכניסה מימד חדש והרבה יותר מוצלח לעולם השתלות השיער החל משנת 2002. לא רק שעניין הצלקות לא הכרחי יותר (השתלת סטריפ) אלא בנוסף הרופא יכול לבחור את הזקיקים הטובים יותר ולהשתמש רק בהם. כאשר מדברים על זקיקים טובים מדברים על זקיקי שיער עבים יותר, בריאים יותר וכמובן קבוצת שיער גדולה יותר שמאפשרת מרחב תמרון גדול יותר לרופא המנתח. הגורם הבסיסי החשוב ביותר בהשתלות שיער מוצלחות הוא השימוש יעיל באזור התורם לכיסוי התקרחות נרחבת. כדי שזה יושג, המנתח צריך לחלץ אחוז משמעותי של יחידות זקיקים מהאזור התורם ובה בעת להימנע מלהפוך את האזור התורם לדליל יותר. השתלת שיער fue היא לא רק להשתלות שיער קטנות כפי שהרבה רופאים נוהגים לומר אלא יכולה להיות גם מגה השתלה של עד 3000 זקיקים ואפילו 6000 זקיקים ומעלה עם הפסקה של שנה בין טיפול לטיפול. וכל זאת מבלי להפוך את האזור התורם (הצדדים והעורף) לדלילים יותר מבחינה ויזואלית.

אז איך מבצעים השתלת שיער fue  גדולה (3000 זקיקים ומעלה) מבלי לדלל או לעשות צלקות קטנות באזור התורם(נקודות לבנות)?

השתלת שיער למטופל צעיר
השתלת שיער fue גדולה ללא צלקות.

ובכן הימנעות מדילול האזור התורם היא אמנות בפני עצמה, והיא חד משמעית קשורה למיומנות ולניסיון של המנתח ומומחיותו בתחום ה fue. הסוד הוא שיחידות זקיקי השיער שנבחרו להוצאה נבחרו בדפוס מסוים שלא ישאיר פערים על הקרקפת ומכאן ליצירת צלקות ברורות. חשוב שיחידות השיער לא יהיו קרובות מדי והמנתח חייב לקחת בחשבון את הצפיפות הכוללת של האזור התורם. יש כמה נוסחות בסיסיות שהמנתח יכול ליישם כדי לחשב את היחס של שתלים זמינים להוצאה באופן יחסי לזמינות באזור התורם. רק רופא סופר מיומן ב fue ידע להוציא מקסימום שיער עם מינימום פגיעה ויזואלית של האזור התורם.

בגדול הנוסחה היא לחלץ קבוצת שיער אחת מבין כל 6, לחלץ את הקבוצות שיער הגדולות ביותר (קבוצות של 4,3 ו 2 שיערות) וכמובן לא לחלץ קבוצות שיער בסמיכות אחת לשנייה ולהתחשב ברמת הצפיפות הספציפית של המטופל. אם למטופל אחד ניתן להוציא 3000 זקיקים בטיפול זה לא אומר שלמטופל אחר ניתן להוציא את אותה כמות לעיתים המקסימום שניתן להוציא למטופל ב fue הוא 1500 זקיקים .

רופאים רבים שמנסים להגיע ל 4000 – 5000 זקיקים בטיפול אחד של השתלת שיער   FUE בסופו של דבר גורמים נזק בלתי הפיך  לאזור התורם.הדרך הנכונה להוציא זקיקים ב fue  היא לחלץ לא יותר מ 3000 זקיקים  (אם הצפיפות באזור התורם מאפשרת ) בסשן אחד של טיפול גם אם המטופל דורש יותר מזה .אם המטופל  זקוק ל5000 שתלים, זה צריך להיעשות  בשני מפגשים עם פער של לפחות שנה בין הטיפולים .

חשוב להדגיש ששמירה על הצפיפות של האזור התורם היא לא פחות חשובה מההשתלה באזורים המקריחים. שימוש לא נכון עלול לחשוף לעין את ההשתלה ועלול לייצר מראה לא מאוזן של הקרקפת וצלקות שנראות בברור לעין . לכן חשוב מאוד לבצע את הטיפול אצל רופא מיומן ומנוסה ב fue בלי קשר לנסיון שלו בתחום השתלות שיער באופן כללי.

 

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

3 Responses

 1. בהנחה ויש לתורם שער בריא וחזק בזקן או בגב מדוע אם כן לא להשתמש באזור זה כאזור תורם .
  בתוך כך ,מדוע אין באתר תמונות של מושתלים שהשתילו שיער גוף בקרקפת ?

  1. היי יוסי , למרות שהשיער בגב / והזקן הם " חזקים " ולכאורה דומים לשיער הקרקפת הם עדיין מאוד שונים משיער קרקפת רגיל.
   שיער גוף/זקן הוא לעיתים כהה יותר,לעיתים דק יותר לעיתים עבה יותר משיער הקרקפת ומוגבל מבחינת האורך שהוא מסוגל לצמוח ,
   בנוסף שיער זקן/גוף נוטה להיות מקורזל יותר, בדרך כלל הוא סינגל (שיער בודד בלבד) ובקיצור הוא בולט לעין בין שיערות הקרקפת.
   שיער גוף /זקן יכול להיות שחקן משלים למי שמוגבל באזור תורם ,אבל אף פעם לא יכול להיות שחקו מרכזי. הדרך היחידה להשתמש בו בלי שהוא יורגש זה לפזר אותו באופן שווה
   בקרקפת ולעשות מעין מיקס עם שיער רגיל כדי להחביא אותו בקרקפת כדי שלא יבלוט. בעיה נוספת של שיער זקן /גוף שמושתל היא שאחוזי הצמיחה יורדים לכיוון 65 אחוז
   לעומת 90 אחוז קליטה של שיער מושתל מההקרקפת. הדבר החשוב ביותר הוא בשום פנים ואופן לא להשתיל שיער זקן הקו השיער הקדמי .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן