מהן התופעות הלוואי האפשריות לפני ואחרי השתלת שיער?

כל אדם מקריח שמתעניין בהשתלת שיער ודאי מתעניין מהם תופעות הלוואי בדרך אל האושר / הבלורית ? האם זה כואב ? האם יש סימנים וכו וכו . תרשו לי לומר בפתח הדברים שלמרות שיש תופעות לוואי מסוימות בטווח הקצר של היום של הטיפול ומספר ימים אחריו הם כאפס לעומת ההרגשה שהשיער מתחיל לצמוח לאחר מספר חודשים והבלורית מתחילה לצמוח . רוב המטופלים של מרפאת hdc מרגישים אפילו תחושה של אופוריה יומיים אחרי התהליך למרות שאת התוצאות מתחילים לראות רק מספר חודשים אח"כ.

אז נמנה את תופעות הלוואי :

1.כאבים במהלך הטיפול : מטופל של השתלת שיער ולא משנה אם הוא עושה fue או סטריפ לא אמור להרגיש כאבים בזמן הטיפול ,אבל מה שבחלט כואב הם זריקות ההרדמה שמקבלים לפני הטיפול . הזריקות הללו מאוד דומות לזריקות שמקבלים אצל רופא שיניים (כאב של דקירה ממושכת ) רמת הכאב תלויה לדעתי בסף הכאב של המטופל . יש מטופלים שטוענים שזה מאוד כואב ,יש שטוענים שזה בהחלט סביל ויש הטוענים שזה כמעט ולא מורגש ואפילו זניח . הכל בהתאם לרמת סף הכאב של המטופל . בכל אופן ,התהליך של זריקות ההרדמה נמשך דקות ספורות .(משהו כמו 8 /10 דקות מקסימום)

2.כאבים לאחר הטיפול : רוב המטופלים ירגישו רמה מסוימת של כאב ראש באזור המושתל ותחושה של צריבה באזורים התורמים או כאב מהאזור התורם בסטריפ (התפרים) כמספר שעות לאחר הטיפול . בדר"כ משככי כאבים יעבירו את הכאב כמעט לחלוטין כמספר שעות לאחר ההשתלה . לפעמים הכאבים ממשיכים גם ביום השני אבל בדר"כ מהיום השלישי לאחר ההשתלה אין בכלל כאבים .

3.נפיחות : בדר"כ יום או יומיים לאחר השתלת שיער בקו הקדמי כאשר חומר ההרדמה מתחיל לזרום לכיוון הפנים תתכן נפיחות שתתחיל במצח ותרד כעבור יום או יומיים לכיוון העיניים והאף . בדר"כ העניין חולף מקסימום ביום הרביעי או החמישי לאחר ההשתלה . על המטופל לעסות את המצח לכיוון הצדדים כדי להעביר את הנזול הרדמה לצדדים ולא לעיניים ולשים קרח מידי שעה על האזורים הנפוחים . יש רופאים שממלצים לקחת קורטיזון לאחר הטיפול למניעת ההתנפחות .

4.סימנים באזורים המושתלים והאזורים התורמים : בהשתלת שיער fue ניתן לראות באזור התורם לאחר הטיפול מעין נקודות אדומות באזורים מהם חילצו שיערות וכמובן את התפרים באזור התורם בהשתלת סטריפ . באזור הנתרם ניתן לראות את זקיקי השיער שהושתלו ומה שמחזיק אותם זה מעין גלדי דם שנופלים מספר ימים לאחר מכן אחרי בערך 8 חפיפות שיער טובות ומשאירים את האזור המושתל עם זקיקי השיער בלבד . אז לגבי האזורים התורמים : ב fue בדר"כ הסימנים נעלמים כ 5 ימים לאחר ההשתלה בגלל 2 סיבות : א. השיער מסביב שלא הוציאו גדל ומסתיר את השיער שהוציאו . ב. הפצעים שנגרמו עקב הוצאות הזקיקים מתחילים להחלים והנקודות נעלמות . בסטריפ לעומת זאת השיער שמעל הצלקת מסתיר את התפרים .לסיכום בין 5 ימים ל 10 ימים אין סימנים נראים לעין מההשתלה .

קבלת החלטות לפני השתלת שיער
תופעות לוואי לאחר השתלת שיער

5.חשיפה ממוקדת לשמש : אחרי השתלת שיער יש להמנע מחשיפה ממושכת ללא כובע בשמש למשך לפחות חצי שנה . יש שרואים את זה כתופעת לוואי . בנוסף יש להמנע מהרמת דברים כבדים למשך שבועיים,מכושר ומשחיה למשך חודש . (בגלל הכלור במים )

דבר אחרון הוא להמנע מצביעת שיער למשך חודש לאחר ההשתלה או להמנע בשימוש בטופיק או בקונסילרים אחרים להסוואת דלילות השיער.

6. תחושה של צריבה באזורים התורמים כשבוע לאחר ההשתלה : במיקרים מסוימים (2 מטופלים מתוך 10 ) קיימת תחושה של צריבה באזורים התורמים למשך כמה ימים בגלל שהעור באזור התורם שמתחיל להחלים נמתח ומגרד . במצב זמני זה יש להמנע מגירודים ולמרוח מישחת אלוורה באזור להרגעתו והעניין חולף לבד לאחר מספר ימים .

7. חוסר תחושה באזור הנתרם : יש מטופלים שמתלוננים על חוסר תחושה בנקודות מסוימות בקרקפת כמספר שבועות לאחר ההשתלה כתוצאה מפגיעה בעצבים קטנטנים בקרקפת במהלך הטיפול . עם הזמן התחושה חוזרת להיות רגילה בלי טיפול מיוחד .

זהו זה לגבי תופעות הלוואי .. מה שחשוב הוא שחודש אחרי ההשתלה אין תופעות לוואי בכלל ואחרי שהשיער צומח הוא רגיל לחלוטין בלי תחזוקה או טיפולים מסוימים וזה בהחלט שווה את הזמן,הכסף והטירחה הרבה שבהשתלת שיער . רוב האנשים שעברו השתלה מוצלחת מדווחים על סיפוק רב ועליה בביטחון העצמי וזה כמובן שווה את הכל …

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן