מגוון שאלות נפוצות בתחום השתלת ונשירת שיער?

מגוון שאלות נפוצות בתחום השתלת ונשירת שיער?

מה גורם לנשירת שיער?

הסיבה השכיחה ביותר לאבדן שיער היא תורשה. גברים ונשים ירשו את הגן לנשירת שיער משני הורים או אחד מהם. אצל גברים, הורמון הדיהידרוטסטוסטרון גורם למזעור הדרגתי של השיער עד לנשירה סופית של השערות. דפוסי המנגנון של נשירת שיער נשית אינם ידועים בבירור מחלה, תרופות מסוימות, תזונה לקויה, או מחסור חמור בוויטמינים יכול להאיץ את תהליך הנשירה. בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים חבישת כובע באופן ממושך, חפיפה וסירוק השיער באופן מוגזם הם אינם הסיבות לנשירת שיער.

האם השתלת שיער עובדת?

כן. השיער המושתל מחולץ מאזורים בהם אין נשירת שיער (האזור  התורם) ומועבר לאזורים המקריחים (האזור הנתרם). רקמת העור שמושתלת לא "נידחת" ע"י הגוף כפי שהיא מתנהגת עם רקמות זרות אלא נקלטת באופן מושלם. השיער המושתל שומר על המאפיינים שלו: הצבע, המרקם, קצב הצמיחה ותלתל, לאחר ההשתלה והצמיחה המחודשת. החיוניות של הזקיק מתוחזקת על ידי אספקת הדם העשירה הרגילה לקרקפת. לפני שנים רבות במקור, השתלים הגדולים (הנקראים בדרך כלל "פלאגים") שמכילים 15-20 שערות הושתלו וכתוצאה מכך התוצאות נראו לא טבעיות. במהלך שנים, מכשירים וטכניקות שפותחו מאפשרים למנתחי השתלת שיער להשיג תוצאות באמת טבעיות על ידי השתלת מספר גדול של שתלים בודדים קרוב מאוד זה לזה. שיער גדל מהקרקפת בקבוצות של אחד, שניים, או שלושה (ורק לעתים נדירות אפילו ארבעה) זקיקי שיער, שנקראים "יחידות זקיקים." אנחנו יכולים להעביר קבוצות אלה של זקיקים, שנקראים "שתלי יחידת זקיקים," לאחר ביטול הרקמה שמסביב לשערה. הדבר זה מאפשר לשתלים להיות ממוקמים קרוב יותר וכתוצאה מכך התוצאה טבעית צפופה יותר ויותר. כמות משמעותית של אמנות נחוצה גם כדי לשחזר את הדפוסים הטבעיים של צמיחת שיער.

האם השתלת שיער בולטת כפי שהיה בעבר?

לא. היום באמצעות שילוב של אמנות, טכנולוגיה וטכניקה יכול מנתח השתלת שיער טוב ומנוסה לשחזר קו שיער בצפיפות ובפיזור שנראים טבעיים לחלוטין וקשה מאוד לזהות את ההשתלה.

מה ניתן לצפות לאחר ניתוח שיקום השיער?

לאחר השתלה חשוב מאוד לבצע את ההוראות של הצוות הרפואי האופן מלא ויסודי. גלדים קטנים יהיו על הקרקפת באזור המושתל. גלדים אלה נעלמים  כ 4-10 ימים לאחר ההשתלה. הנקודות האדומות באזור התורם כתוצאה מהוצאת הזקיקים גם כן נעלמות כ 4-10 ימים לאחר ההשתלה. ניתן ורצוי לחפוף את השיער כ  24 שעות לאחר ההשתלה. מומלץ לקחת לפחות יומיים חופש מהעבודה לאחר הניתוח. כובע בייסבול יכול להיות על הקרקפת בכל עת 48 שעות לאחר הניתוח. מטופלים צריכים להימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך לפחות שבועיים לאחר ניתוח. בדרך כלל השיער המושתל ינשור לאחר 10 ימים עד שלושה שבועות. צמיחה חדשה תתחיל ב 3-4 חודשים אחרי והאורך של השיער יגדל כס"מ לחודש.

השתלת שיער צפופה
השתלת שיער צפופה

האם השתלת שיער כואבת?

רוב האנשים מופתעים כמה מעט כאב יש בהליך השתלת שיער היום. אי נוחות מסוימת צפויה כשחומר ההרדמה מוזרק לתוך הקרקפת. ברגע שאזור המטופל מורדם, אין כאב בכלל. אם חומר ההרדמה פג במהלך ההשתלה, מוזרק עוד חומר מחדש להרדים את האזור. ההתקדמות בהרדמה המקומית והדרך בה היא מיושמת מאפשרת כיום הליך נוח ומרגיע. רוב החולים יכולים לצפות בסרטים, להאזין למוזיקה או אפילו לישון במהלך ההשתלה.

מתי אני יכול לחזור לעבודה?

התשובה היא כמובן בהתאם לסוג ולגודל ההשתלה שנעשתה וכמובן בהתאם לסוג העבודה שאתה עושה. לעתים קרובות אפשר לחזור לעבודה ביום שלמחרת, מה שבטוח הוא שכ 10 ימים לאחר ההשתלה אין סימנים בכלל מההשתלה.

האם השתלת שיער יקרה?

למרות שהעלות הראשונית של ההליך קצת יקרה, השתלת שיער יכולה להיות זולה יותר מאשר תוספת שיער בטווח הארוך. בהתחשב בכך שהתוצאות הן קבועות, רוב האנשים רואים את זה השקעה כספית טובה בטווח הארוך.

 

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

4 תגובות

    1. שלום קובי, רצוי להימנע מכושר והרמת דברים כבדים למשך חודש מסיום ההשתלה, כדי לא לעלות את לחץ הדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן