השתלת שיער – סדר יום וחלוקת תפקידים

כל מי שמתעניין בהשתלת שיער בשלב התחלתי או מתקדם יותר ודאי תוהה איך נראה סדר יום שבמהלכו מתבצע הליך רפואי לשחזור השיער שבמקרים רבים וטובים יום זה יוביל למהפכה של ממש בכל מה שקשור לשיפור משמעותי בדימוי ובביטחון העצמי של המטופל הפוטנציאלי שסובל מתהליך ההתקרחות. בנוסף לזה חשוב להדגיש שתפקידו של הרופא המבצע את ההשתלה הוא רק 50% מהתהליך כאשר את ה 50% הנותרים מבצע צוות של טכנאים ואחיות שתפקידם לא פחות קריטי משל הרופא. כאשר בודקים מרפאה מסוימת חשוב לקבל אינדיקציה גם לגבי מידת הניסיון של צוות הטכנאים.

שלב 1 בהשתלה: בדיקת כשירות היסטוריה רפואית:

סדר היום במרפאה מקצועית מתחיל בבדיקת דם ובדיקת כשירות רפואית + היסטוריה רפואית של המטופל כדי לוודא שהמטופל מוכן פיזית ונפשית (לעתים בעיה פסיכיאטרית עלולה לגרום להפרעה בתהליך) לטיפול ההשתלה. חשוב מאוד לוודא שלמטופל אין בעיה של לחץ דם גבוה, בעיות לב, דלקת כזו או אחרת וכל מחלה כרונית אחרת שעלולה לסבך את ההשתלה. גם הרגלי העישון וצריכת אלכוהול של המטופל נלקחים בחשבון. כמובן שבשלב זה הרופא הוא האדם הדומיננטי ביותר. שלב זה נמשך כחצי שעה עד שעה.

שלב 2 תכנון ותיאום ציפיות:

חשוב מאוד לפני שמתחילים שיהיה תאום ציפיות מדויק בין המטופל לרופא בכל מה שקשור לגובה קו השיער, רמת הצפיפות של השיער המושתל האפשרית, אזורים לכיסוי, רמת הצפיפות של האזור התורם וסדרי העדיפויות של המטופל במידה ולא ניתן להשיג את כל המטרות של המטופל בטיפול אחד. חשוב מאוד בשלב זה שהמטופל יראה תמונות של תוצאות של מקרים דומים לשלו ויביע את דעתו ושביעות רצונו לתוצאה הרצויה. בשלב זה הרופא ישרטט את קו השיער, את האזורים המטופלים, את האזור התורם וימדוד את שטח ההשתלה כדי לחזות את כמות הזקיקים שידרשו לעמידה ביעדי ההשתלה. גם בשלב זה הרופא הוא הדומיננטי למרות שגם הטכנאים בעלי הניסיון מביעים את דעתם בקשר לקביעת תכנית ומטרות ההשתלה. שלב זה נמשך כחצי שעה עד שעה.

שלב 3 הרדמה מקומית באזור התורם:

בשלב זה הרופא מסמן חלק ספציפי באזור התורם ממנו הוא יוציא זקיקים בשיטת ה fue ומיד לאחר מכן הוא מקטר את האזור עם זריקות שמרדימות את האזור מקומית. כמובן שחלק זה מתבצע ע"י הרופא בלבד והוא נמשך מקסימום 10 דקות. כדי להוציא כמות שיער של 1500 – 2000 זקיקים ביום תהליך זה של הרדמה מקומית מתבצע כ 3 פעמים במהלך היום כאשר בכל חלק מוציאים כ 500 – 600 זקיקים.

שלב 4 הוצאת הזקיקים מהאזור התורם:

בשלב זה הרופא מתחיל לחלץ את הזקיקים ביחס של הוצאת זקיק אחד מכל שישה זקיקים באזור התורם.
כדי לחלץ 500 -600 זקיקים נדרשת כשעה של טיפול. בשלב זה הרופא הוא הדומיננטי המוחלט כאשר שאר הצוות מסייע לו בתהליך בכל מה שקשור לסטריליות של האזור וסיוע בהבאת הכלים הניתוחיים המתאימים.

שלב 5 שליפת הזקיקים מהאזור התורם:

לאחר שהרופא חילץ את הזקיקים הטכנאים מתחילים תהליך שבו הם שולפים את הזקיקים מהקרקפת בצורה זהירה מבלי לפגוע בהם. לאחר השליפה של הזקיקים הם מנקים אותם, ממיינים אותם לקבוצות בודדות, כפולות ומשולשות (כולל הפרדת זקיקים אם צריך) וכמובן משמרים אותם עם נוזל וקירור עד לשתילתם באזורים המקריחים. שלב זה נמשך כשעה כאשר הטכנאים הם המבצעים הבלעדיים.

שלב 6 חזרה על שלבים 3,4,5 בהתאם לכמות השתלים שצריך:

בכל שלב של הרדמה, חילוץ ושליפה של הזקיקים בדר"כ מוציאים כ 500 – 600 זקיקים כאשר כל תהליך של הוצאה נמשך כשעה וחצי – שעתיים. כלומר במידה וצריך 1500 זקיקים רק התהליך של הוצאת הזקיקים נמשך בין 4 וחצי ל 6 שעות.

שלב 7 ביצוע נקבים באזורים המקריחים:

בשלב זה שנמשך כשעה עבור כ 1500 שתלים הרופא מבצע נקבים עם מחט של פחות ממילימטר באזורים המקריחים. 1500 זקיקים הנם 1500 נקבים בקרקפת שאליהם הטכנאים ידחסו קבוצות שיער בודדות, כפולות ומשולשות בהתאם לתכנית ההשתלה. שלב זה מתבצע ע"י הרופא והוא נמשך כשעה.

שלב 8 הכנסת השיער המושתל לנקבים באזור המקריח:

בשלב זה הטכנאים דוחסים בזהירות את השתלים לנקבים באזור המקריח לפי כיווני הצמיחה המקוריים של המטופל. שלב זה שנמשך כשעתיים – עד שלוש מתבצע ע"י הטכנאים בלבד.

שלב 9 בחינת ההשתלה, מתן תרופות והוראות לאחר ההשתלה:

בשלב זה הרופא מציג בפני המטופל את ההשתלת שיער ולמעשה מתחיל להסביר למטופל מה עליו לעשות או לא לעשות כדי לסייע להצלחת הטיפול. בנוסף הרופא מעניק למטופל תרופות משלימות וקובע עם המטופל לו"ז לקבלת טיפולים משלימים מהצוות הרפואי שכולל ניקוי האזור התורם והנתרם, מריחת משחות וחפיפות שיער כ 24 שעות לאחר סיום ההשתלה. שלב זה נמשך כחצי שעה והוא מתבצע בעיקר ע"י הרופא.

לסיכום: השתלת fue נמשכת בין 6 ל 10 שעות (תלוי בכמות הזקיקים וברמת הגמישות של הקרקפת) והיא כוללת בתוכה עבודת צוות של ממש בין הרופא המטפל, הטכנאים והאחיות כאשר לכל קבוצה יש הגדרות ותפקידים מוגדרים.

חלקות תפקידים השתלת שיער
חלקות תפקידים השתלת שיער

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן