השתלת שיער – מה ההבדל בין זקיקים לשיערות?

המון מתעניינים בהשתלת שיער לא ממש מבינים מה ההבדל בין כמות השיער שתושתל לבין כמות הזקיקים שתושתל. הבעיה הולכת ומחמירה שרופאים מסוימים בארץ ובעולם מנצלים את הבלבול ומתמחרים פר שערות למרות שזה הרבה פחות מדיד מלמדוד את כמות הזקיקים ולמרות שכל המרפאות והרופאים בעולם שמכבדים את עצמם מתמחרים את השתלת שיער פר זקיק.

ובכן במאמר זה ננסה קודם כל לענות על שאלת המפתח.
מהו זקיק? זקיק הוא שורש של שיערה אחת שמכיל בתוכו בין שיערה אחת לארבע שיערות מקסימום. אם ניקח את הממוצע הכללי של כמות השערות על כל זקיק נגיע בערך ל 2.2 שיערות לזקיק אבל זה לא אומר בהכרח שבכל השתלה נקבל פי 2.2 שיערות מכמות הזקיקים מכיוון שבהשתלה של קו שיער ומפרצים למשל יש לפחות 1200 זקיקים בודדים לכן לא הגיוני שכמות השיער בהשתלה כזאת תהיה כפולה. לעומת זאת אם ההשתלה היא באמצע הקרקפת או לחלופין בכיפה אין טעם להשתמש בזקיקים בודדים (אלא אם אין ברירה וזה מה שנשאר באזור התורם) ולכן כמות השיער יכולה אפילו להיות 2.4 – 3 שיערות לזקיק ואז כמות השיער תהיה גדולה יותר.

האם יחייבו אותי לפי כמות הזקיקים שהוציאו לי או שהשתילו לי? כמובן שהחיוב יהיה לי כמות הזקיקים שהושתלה ולא לפי כמות הזקיקים שחולצה מכיוון שלעתים רוב ההשתלה היא של זקיקים בודדים ואז זקיק של 4 שיערות יכול להפוך ל 4 זקיקים בודדים או ל 2 זקיקים כפולים או לזקיק אחד של 3 שיערות + שיערה אחת בודדת. הכל כמובן בהתאם לצרכים של הרופא וכמובן בהתאם לאזור ההשתלה ולכמות הצפיפות הנדרשת. כמות הזקיקים שהושתלו = לכמות החורים שהרופא עשה באזור שבו יושתל השיער כאשר בתוך כל חור יכול להיות זקיק בודד, כפול, משולש או מרובע.

למה בעצם משתילים זקיקים בודדים ולא משתילים כמה של יותר זקיקים עם כמה שיותר שיער? אם תסתכלו היטב על השתלה מוצלחת לעומת השתלה כושלת בעיקר בכל מה שקשור לקו השיער הקדמי ולמפרצים תראו שמה שהופך את ההשתלה לטבעית יותר וצפופה יותר זה זקיקים בודדים עם כיוון צמיחה אחד אחיד. ברגע שמשתילים זקיקים כפולים או משולשים יש פחות ספייס לצופף בין זקיק לזקיק כי השיער הכפול או המשולש תופס יותר נפח וכל שיערה צומחת לכיוון אחר מה שתורם רבות ל"חוסר טבעיות של ההשתלה" כי בדר"כ בקרקפת בריאה וצפופה רוב הזקיקים בקדמת הראש הם בודדים עם כיוון צמיחה אחיד. ככל שנתקדם לאזורים שהם פחות חשופים לעין נגלה את הקבוצות זקיקים הגדולות יותר של ה 2,3,4.

הרעיון של השתלת שיער באופן כללי הוא לנסות לשחזר את השיער במסגרת המגבלות הקיימות של היחס בין השטח המקריח לבין מגבלות כמות השיער שניתן להוציא מהאזור התורם. רופא טוב ידע לשחזר שיער במסגרת המגבלות ע"י טריקים ואשליות כמו למשל לעשות קו שיער צפוף פי שניים משאר הקרקפת עם 65 זקיקים בודדים כי זהו האזור הבולט ביותר והחשוף ביותר לעין וככל שהולכים אחורה להוריד את כמות הזקיקים לסנטימטר מרובע בהדרגה ל 35 כפולים עד לרמה הנמוכה ביותר של 25 זקיקים משולשים וכפולים שבאזורים פחות חשופים לעין ולאור כמו למשל באמצע הקרקפת הם יכולים לתת כיסוי מצוין לקרקפת למרות רמת הצפיפות הנמוכה.

רופא גרוע (ולא חסרים כאלה לצערי) ישתיל מכל הבא ליד ויעשה השתלה לא צפופה והכי גרוע לא טבעית.

ההבדל בין זקיקים לשערות
ההבדל בין זקיקים לשערות

 

 

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

2 Responses

  1. הי האם זקיק שמושתל יכול לייצר עוד זקיק נגיד זקיק של 4 ליצור עוד זקיק של 4 ככה סהכ 8 שיערות ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן