האם השתלת שיער גוף – BHT היא פריצת דרך?

האם השתלת שיער גוף BHT היא פריצת דרך בתחום השתלות שיער? אני זוכר שקראתי לראשונה לפני 8 שנים שהרופא האוסטרלי ד"ר וודס אותו רופא שתרם לעולם את שיטת ה fue התחיל לבצע את השתלות שיער fue באמצעות שיער מהגוף כולל: רגליים, ידיים, חזה ושיער זקן. בהתחלה כולם חשבו שמדובר בפריצת דרך בתחום וגם אני התמלאתי אופטימיות שכן המגבלה העיקרית לייצר צפיפות מלאה בשיער ולכסות את כל אזור הקרקפת במקרה של התקרחות מלאה הייתה ונשארה המגבלה של האזור התורם הקלאסי כלומר השיער בעורף והשיער בצדדים. אין ספק שאחוז בלתי מבוטל של שיער גוף גודל בקרקפת שמשתילים אותו אבל נשאלת השאלה האם מדובר בפריצת דרך למטופלים בעלי אזור תורם מוגבל? האם מדובר בתקווה למאוכזבי השתלת סטריפ שנשארו עם מעט שיער וצלקת? האם מדובר בפריצת דרך עבור מקריחים נרווד 5 +?

ובכן לדעתי מדובר בהתקדמות בתחום אבל לא ממש בפריצת דרך למיקרים קשים של התקרחות מלאה או של השתלות שיער גרועות שדורשות תיקון מהותי. וכל זאת בעיקר בגלל שלשיער גוף שמושתל בקרקפת יש לא מעט מגבלות וחסרונות. אנסה לפרט את המגבלות המהותיות ביותר:

1.צבע שונה – שיער גוף הוא לעיתים כהה יותר משיער הקרקפת ולעיתים בהיר יותר.

2. צורה שונה – לשיער גוף יש נטייה לפעמים להיות מקורזל יותר משיער הקרקפת, כלומר מטופל עם שיער חלק לא ישמח לראות שיער מסולסל על הפדחת.

3.עובי ומרקם שונים – שיער גוף לעתים דק יותר ולעתים עבה יותר משיער הקרקפת מה שיכול לגרום לחוסר הרמוניה בין שיער הגוף המושתל לבין שיער הקרקפת שעדיין לא נשר. שיער גוף לעתים קשה ויבש יותר משיער הקרקפת הרגיל.

4.מגבלת אורך – שיער גוף בדר"כ גדל במקסימום 3 ס"מ לעומת שיער קרקפת שגודל לאורכים הרבה יותר גבוהים (כמעט בלי הגבלה). שיער זקן צומח במקסימום 5 ס"מ.

5.אחוז קליטת השתלים – אחוז קליטת השתלים יורד לכיוון 70 אחוז שתלים מוצלחים לעומת למעלה מ 90 אחוזי הצלחה עם שיער קרקפת רגיל.

אחרי כל זה לא תאמינו אבל יש גם יתרונות בשימוש בשיער גוף/זקן:

1. החלמה מהירה ביותר – תסכימו איתי שזה קצת מפחיד שמתעסקים לך עם סכין ניתוחים בפנים ובחזה … אבל להפתעתי הרבה הפנים החלימו כמעט לחלוטין אחרי 3/4 ימים כבר התגלחתי ללא כאבים או סימנים מיוחדים בפנים.

2. לא צריך להסתפר – אחד החסרונות העיקריים של שיטת ה fue הוא שחייבים לספר ולגלח לחלוטין את האזור התורם. לאחד כמוני שיש לו 2 צלקות סטריפ העניין מאוד מגביל/מבאס ומחייב אותי ללכת עם כובע לפחות חודשיים עד שהשיער צומח. ובכן שעושים השתלה מהזקן או מהגוף צריך לגלח את האזור מה שרוב האנשים עושים בכל מיקרה.

3.השיער המושתל גדל מהר – אני אישית ראיתי מקרה של מטופל שהשיער זקן שהוא השתיל על הצלקת התחיל לצמוח חודש אחרי ההשתלה ולאחר 3 חודשים היתה לו תוצאה מדהימה לעומת שיער מושתל רגיל שמתחיל רק לצמוח כ 3-4 חודשים לאחר הטיפול.

לסיכום: למרות שלא מדובר בפריצת דרך משמעותית או בפתרון קסם למטופלים עם אזור תורם מוגבל או מטופלים עם צלקות עדיין מדובר בהתקדמות חיובית בתחום השתלות השיער. שיער גוף, שיער זקן הוא שחקן משלים מעולה במקרים של מגבלה של אזור תורם אבל הוא אף פעם לא יהיה שחקן ראשי כמו האזור התורם הקלאסי.

ככה גם צריך להתייחס אליו כלומר: לא להשתמש בכמויות גדולות מידי של שיער גוף מושתל שיגרמו לו לבלוט מול השיער המושתל הרגיל או השיער הביולוגי שנשאר על הקרקפת. בנוסף חשוב מאוד לפזר אותו על הקרקפת ולא למקד אותו באזור ספציפי שיגרום לו לבלוט. עדיף לנסות אם אפשר לשלב אותו עם שיער מושתל רגיל בזקיקים כפולים ומשולשים שמורכבים משיער גוף + שיער רגיל או 2+ 1 ולבסוף עדיף להשתמש בו באזורים שהם פחות חשופים לעין כמו אמצע הקרקפת למשל ואף פעם לא להשתמש בו בקו השיער הקדמי. השימוש המהותי והחשוב ביותר בשיער גוף/זקן הוא לדעתי השימוש בו לצורך כיסוי הצלקת של הסטריפ שבדר"כ נדחפת לתחתית סולם העדיפויות של מושתלי שיער שמעדיפים לראות קודם כל את הקרקפת מלאה בשיער לפני שהם מתחילים לחשוב על אזור שגם ככה הם מעולם לא יוכלו לגלח בגלל הצלקת ושהשיער מעל הצלקת בדר"כ מכסה בצורה אבסולוטית. אבל אם למשל הם מעוניינים בתספורת קצרה יותר באזור ה 2- 3 ס"מ כיסוי שיער גוף על הצלקת יכול להיות פתרון אולטימטיבי.

השתלת שיער גוף
השתלת שיער גוף

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן