כיצד לבחור את הרופא המתאים ביותר להשתלת שיער ?

אנשים שמתעניינים בהשתלת שיער ודאי תוהים כיצד מחליטים באיזה מרפאה /רופא בוחרים כדי לבצע השתלת שיער או במילים אחרות מהם הקריטריונים שצריך לקחת בחשבון כדי להגיע לבחירה הולמת שתתן מענה לצרכים של המטופל בקשר לתוצאה של שחזור השיער ומהם הסימנים שאמורים להדליר נורה אדומה בקשר למרפאה .

אז נמנה את הקריטריונים שאמורים לעזור לנו לבחור נכון :

1. בדיקה מעמיקה של תוצאות המרפאה : רבים מהרופאים/מרפאות לא מעדכנים את התמונות של הלפני ואחרי השתלת שיער שלהם באתר בגלל ש א. המטופלים שלהם רוצים לשמור על פרטיות ודורשים לא להופיע בפומבי ב. עדכון האתר דורש משאבים טכנולוגיים שמהווים טרחה עבור המרפאות שמעדיפות להשאיר את אותם תוצאות במשך זמן רב למרות שבפועל אולי יש להם תוצאות טובות יותר . אז מה עושים ? דורשים מהמרפאה להציג תמונות של לפני ואחרי שלא מופיעות באתר ושעצם הצפייה בהן לא מהווה פגיעה בפרטיות של המטופלים . מרפאה טובה חייבת לדרוש מהטופלים תמונות של התוצאה כדי לבחון את התוצאה שהושגה , ועל מנת לבדוק את רמת השביעות הרצון של המטופלים . רק ככה אפשר ללמוד מטעויות שנעשה ולהגיע לרמה גבוה יותר של תוצאה . לא מומלץ לעשות השתלה במרפאה שאין לה תוצאות מוכחות בדמות תמונות של לפני ואחרי . הצפייה בתוצאות חשובה מאוד לבנית רמת הציפיות של המטופל והצגה של סגנון ההשתלה שמבוצע ע"י המרפאה.

2.מדידות מדויקות לפני ההשתלה : רופאים/מרפאות ברמה נמוכה עובדים לפי תבניות ,כלומר המטופלים צריכים להתאים את עצמם לתבניות ולא להפך. זה בא לידי ביטוי בכך שהרופא יכול לעשות מספר מסוים של זקיקים ביום נגיד 1000 זקיקים והמטופל יקבל 1000 זקיקים למרות שאולי הוא צריך כמות כפולה או חצי מהכמות .כדי לבצע הערכה של כמות זקיקים צריך למדוד את שטח ההשתלה כפול כמות הזקיקים הנדרשת פר סמ' מרובע ולפי זה לחשב את כמות הזקיקים הנדרשת להשתלה. אם הכמות היומית שמרפאה יכולה לבצע ביום היא מעבר ליממה אז ההשתלה תצטרך להמשיך גם ביום למחרת עד להשגת כמות הזקיקים הנדרשת. אני לצערי פוגש הרבה מטופלים שעשו להם רק חצי עבודה בגלל שהכמות שהם היו צריכים חרגה מהתבנית של המרפאה שבה הם ביצעו את ההשתלה.

3. בדיקת לקוחות מרוצים: תדרשו מהמרפאה לדבר עם מספר לקחות מרוצים (שלא עובדים במרפאה ) כדי שתוכלו לגבש דעה קצת יותר אוביקטיבית וזויות חשיבה שלא חשבתם עליהם.

4.זקיקים או שיערות ? : דרך נוספת לסנן מרפאות גרועות היא אם הם מצהירות על כמות זקיקים או שיערות . קודם כל נחדד את ההבדל בין זקיק לשיערה : זקיק הוא קבוצת שיער של 4,3,2,1 שיערות ושיערה היא שיערה בודדת . כמות השיערות הממוצעת בזקיק היא בסביבות 2.2 שיערות לזקיק. רופא שמבטיח לבצע 1000 זקיקים יודע שהוא צריך להוציא 1000 קבוצות שיער וזה אפשרי לדייק בעניין . 1000 זקיקים יהיו בממוצע 2200 שיערות . לעומת זאת רופא שמתחייב על שיערות לא יכול לדייק בעבודתו בגלל שיש כל מיני קבוצות שיער בקרקפת וקשה יהיה להגיע למספר מדויק. מטופלים שלא מבינים את ההבדל יכולים לעשות השואה לא נכונה בין מרפאה שמבטיחה להם 1000 שיערות לבין מרפאה שמבטיחה להם 1000 זקיקים . במיקרה כזה המטופל עלול להפסיד 50% מהשיער שהוא חשב שהוא יקבל.

5.רמת הנסיון של הרופא המבצע וצוות הטכנאים: במיוחד ב שיטת ה fue הנסיון של הרופא / הטכנאים מהווה מרכיב חשוב בתוצאה הסופית . תדרשו לדעת כמה שנות ניסיון יש לרופא / לטכנאים בביצוע fue ,כמה השתלות כאלה הם עושים בחודש/שנה , מה אחוז השיער שהוצא שנזרק לפח בגלל שלא הוציאו אותו כמו שצריך (מעבר ל 5% מהווים ביזבוז), האם הם מיומנים במניעת פלגים כתוצאה מההשתלה. למרות שהשתלת fue נחשבת לשיטה חדשה עושים אותה בעולם מעל ל 10 שנים . עדיף ללכת לרופא/מרפאה שעושה fue מעל ל 5 שנים.

6. בחירת השיטה ע"י המטופל : השיקול האם לבצע את ההשתלה בשיטת סטריפ עם צלקת או בשיטת fue ללא צלקת היא שיקול שנקבע רק ע"י המטופל ולא ע"י הרופא . חשוב להדגיש שבמרפאות טובות אין קשר בין כמות השיער הנדרשת לבין השיטה שבה מוצאים את השיער מהאזור התורם. במרפאות טובות מוציאים 3500 זקיקים בסשן אחד של טיפול fue. הזהרו מבחירת רופא שמנסה לדחוף אותכם לעשות סטריפ רק בגלל שכמות השיער הנדרשת היא גדולה אפשר להוציא כמויות גדלות של שיער גם ב fue.

7. התחייבות : רופא /מרפאה שלא מתחייבים על תוצאה כנראה לא מאמינים בעצמם . תדרשו לקבל התחייבות לתוצאה אחרת תשארו קרחים מכאן ומכאן .

בהצלח

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן