השתלת שיער בהיבט הפסיכולוגי - hdc clinic

השתלת שיער בהיבט הפסיכולוגי

לומר שכל אדם הוא מיוחד במינו זו אומנם קלישאה שחוקה אבל גם מאוד נכון. אנו יורשים מהורינו מטען גנטי שמעצב את האני החיצוני שלנו ואנו חיים בסביבה חברתית ותרבותית המשפיעה על הדרך שבה אנחנו חושבים ופועלים. יחד עם זאת כל אדם חי עם תחושה עמוקה של אינדיוידואליות וייחודיות עצמית.  אחת ההשלכות של האינדיבידואליות שלנו היא הדרך שבה אנו רואים את עצמנו, הדימוי העצמי שלנו, כלומר איך אנו תופסים את עצמנו ואת האופן בו אנו מקווים ושואפים להיתפס בעיני אנשים אחרים. “האני” שאני מדמיין את עצמי להיות, שאני רואה במראה, ושאני מקווה להציג לאחרים מושפעים במידה רבה מהתכונות הקוסמטיות של הפנים והראש שלי. השיער והתסרוקת שלנו הם חלק ניכר מהאני העצמי שאנחנו משדרים החוצה. נשירת שיער/התקרחות יכולה באופן משמעותי להפריע לדימוי העצמי שלנו  וגורמת לנו  להיות מודאגים לגבי איך אנו נתפסים על ידי אחרים. החשש מהאופן שבו אנשים בסביבתנו מפרשים את ההתקרחות שלנו הם הגורם המשמעותי ביותר בהחלטה שלנו ללכת לרופא עור בניסיון לקבל טיפול רפואי נגד התקרחות או לחלופין להתעניין בשחזור השיער ע”י השתלת שיער.

כאשר “האני העצמי” מתיישב מול מומחה לשיקום שיער כדי לדון בנשירת שיער ושיקום שיער, שנינו צריכים להיות מודעים לכך שהבעיה הבסיסית היא לא נשירת שיער, אלא ההשלכות של נשירת שיער לעצמי שלי -image. מה ש”האני” רוצה להשיג זה בעצם שיחזור של הדימוי העצמי ע”י שיחזור של השיער. כאשר מומחה שיקום שיער רופא מבין את החששות של האני העצמי עקב ההתקרחות, הצעדים הבאים הם לקבוע (1) איזה תוצאה אני מבקש להשיג (2) מהי הגישה הטובה ביותר למימוש המטרות שלי (3) להגיע להסכמה על הגישה היעילה ביותר לשיקום שיער, התוצאה הסבירה ביותר שיקום שיער, כמות הזמן שאני אצטרך להתחייב להליך, ציפיות וכמובן העלות של התהליך.

חשוב להיות מסונכרן ב 100 אחוז עם הרופא כדי להיות בטוח ששנינו מבינים למה אני מתכוון כשאני משתמש במונחים כגון “ראש מלא שיער”, “שיער טבעי”, “מראה צעיר יותר” וכו’ תנאים אלה עשויים להיות מאוד משמעותיים עבורי במונחים של דימוי עצמי לכם חשוב לדון בהם באריכות עם הרופא המטפל לפני השתלת השיער כולל סימון קו השיער של ההשתלה, הדמיה של ההשתלה וצפייה של מקרים דומים. במידה ויש תיאום ציפיות בין הרופא לבין המטופל והדימוי העצמי אליו הוא שואף ניתן להתקדם עם התהליך. במידה ואין תיאום ציפיות מדויק ההשתלה עלולה אפילו לפגוע בדימוי העצמי של המטופל ולגרום לו ליותר נזק מאשר תועלת.

השתלת שיער בהיבט הפסיכולוגי
השתלת שיער בהיבט הפסיכולוגי
השתלת שיער בהיבט הפסיכולוגי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן