איך ניצחתי את הקרחת?

ובכן… אחרי מאבק ממושך שנמשך קרוב ל 20 שנה אני גאה לומר שאני ניצחתי את הקרחת! כבר מגיל 16 ניתן היה להבחין ששערי הלך ומדלל. גם העובדה שאח שלי שגדול ממני ב 8 שנים כבר היה קירח כמעט לגמרי בגיל 24 לא הותירה בי הרבה תקוות. בשנות ה 90 המאוחרות לא היו עדיין פתרונות ברי קיימא הולמים לעצירת הנשירה וההתקרחות וגם פתרונות אחרים כמו השתלת שיער לא נתנו מענה הולם להתקרחות ולעתים אפילו גרמו למתקרחים לחוש אפילו מושפלים ומתוסכלים יותר לאחר התהליך בגלל צלקות ענקיות שמסגירות, רמות צפיפות נמוכות ובאופן כללי מראה שהוא ההפך ממראה טבעי. גם תוספות שיער ופאות מעולם לא היו אופציה עבורי מחשש שאהפוך ללעג סביבתי. השינוי הקיצוני ממקריח לבעל בלורית בין לילה נראה לי שינוי קיצוני מידי בשבילי. אבל למרות כל זאת אף פעם לא איבדתי תקווה וחיכיתי שהקדמה תביא עמה פתרונות הולמים יותר שיתנו למתקרחים פתרון אמיתי ברמה גבוהה ואני שמח לבשר לכם שהיום יש מגוון של פתרונות וטיפולים שיכולים לתת מענה כמעט מושלם להתקרחות ואחרי מאבק ממושך אני מרגיש סוף סוף שניצחתי. זה לא שחזרתי להיות עם רעמה כמו של ילד בן 10 … פשוט הגעתי לסנכרון מושלם בין גילי המתקדם לכמות שיער שהיא מעבר למכובדת לגילי והכי חשוב השיער נראה טבעי. אז בואו נחלק את המלחמה בהתקרחות לשתי קבוצות, קבוצה אחת הם אלו שרק התחילו לאבד שיער ויש להם נטייה גנטית להתקרחות (המתחילים) והקבוצה השנייה הם אלו שהתחילו להקריח כבר לפני מספר שנים ואיבדו חלק ניכר משיערם במפרצים, בקו השיער ואפילו באזור הכיפה ובאמצע הקרקפת (המתקדמים). נתחיל עם קבוצת "המתחילים" שהם מבחינתי אנשים שהתחילה להם נשירה (אני מדבר על מעל 20 שיערות ביום) והם סובלים מהעניין לא יותר משנתיים. מניסיון יש המון מקרים שעם טיפול תרופתי ניתן להציל/לעכב משמעותית את תהליך ההתקרחות. לפני שזקיקי השיער נושרים הם הופכים להיות דקים ושבירים יותר. במקרים כאלה טיפול בפרופסיה/מינוקסידיל/מסרק לייזר יכול מאוד לעזור. הפרופסיה עוזרת לנטרל את הורמון ה dht שגורם לנשירה והמינוקסידיל והלייזר עוזרים להרחיב את כלי הדם באזורים המקריחים ולהזין אותם. אני אישית פגשתי אנשים שלוקחים פרופסיה למעלה מ 10 שנים ומצב ההתקרחות שלהם יציב. המפתח כאן הוא התמדה. רוב האנשים שמתחילים טיפול תרופתי להתקרחות מפסיקים את העניין לאחר מספר שבועות וזאת בגלל שזה יקר, תופעות לוואי כאלה או אחרות שנגרמות עקב הטיפול ובגלל שרובנו עסוקים במירוץ החיים כגון עבודה, לימודים, משפחה וחברים וקשה לנו להתמיד. לדעתי טיפול קבוע וממושך לאורך זמן של לפחות חצי שנה ברוב המקרים או שיפתור את הבעיה או שיעכב אותה משמעותית. חשוב לציין שיש המון מקרים בהם הטיפול לא עוזר במפרצים ובחלק הקדמי אבל מאוד אפקטיבי באזורים האחוריים יותר. ממליץ לכם לצלם את הקרקפת לפחות פעם בחודש ולעקוב אחרי התוצאות לפני שמחליטים להפסיק את הטיפול התרופתי.
נעבור לקבוצת המתקדמים שיש להם קרחות ונסיגה משמעותית של קו השיער אחורנית. גם לכם מומלץ לנסות טיפול תרופתי כדי לנסות לשמור על הקיים באזורים בהם עדיין יש לכם שיער וכדי להשלים את החסרים אין ספק שהטיפול האפקטיבי ביותר הוא השתלת שיער fue. לפני שנפרט מה חשוב בהשתלת שיער חשוב לציין שהשתלת שיער תפקידה הוא למלא שיער באזורים בהם איבדנו שיער אבל היא בשום פנים ואופן לא מונעת המשך נשירת שיער! לכן מי שחושב על השתלת שיער חייב לקחת בחשבון שאם הוא לא יתחיל טיפול תרופתי למניעת נשירה במקביל להשתלה הוא עלול להזדקק לטיפולים נוספים בעתיד. אחרי שהבהרנו את הנקודה הנ"ל אני חייב לציין שבימינו השתלת שיער נותנת מענה מדהים להתקרחות. רמת הצפיפות והטבעיות של השתלת שיער עלו מדרגה משמעותית בעשור האחרון. ההמלצות שלי לגבי השתלת שיער: לעשות רק fue, לעשות את ההשתלה בחו"ל אצל רופא/מרפאה מנוסים ב fue שיש להם תוצאות מוכחות והכי חשוב לאורך זמן! ממליץ לעשות מחקר מעמיק לגבי הרופאים בהם אתם מתעניינים ולבקש התחייבות לרמת צפיפות ותוצאה מסוימת כמובן בהתאם למגבלות של כל מטופל. לא כל מטופל מתאים להשתלת שיער. מי שמתאים להשתלה זה מועמדים עם אזור תורם ממוצע או מעל לממוצע עם התקרחות יציבה.

איך ניצחתי את הקרחת?
איך ניצחתי את הקרחת?

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן