איך לתכנן השתלת שיער נכונה ?

השתלת שיער מוצלחת וטבעית דורשת תכנון מעמיק לפני התחלת הפרוצדורה.

במאמר זה נעסוק בפרמטרים שאותם צריכים לקחת בחשבון כאשר מתכננים השתלת שיער וכיצד מתכננים השתלת שיער מוצלחת שתתן מענה הולם לשחזור השיער בעתיד הקרוב וכמובן בעתיד הרחוק יותר במידה והמטופל ימשיך להקריח.

פוטנציאל ההתקרחות של המטופל – כאשר פוגשים מטופל בפעם הראשונה הדבר הראשון שנלקח בחשבון,אחרי עניין הגיל,הוא מהו פוטנציאל ההתקרחות של המטופל. פוטנציאל ההתקרחות של המטופל הוא שקלול של גיל,גנטיקה משפחתית וכמובן סימנים מקדימים של התקרחות באזורים בהם עדיין יש שיער. בדר"כ כבר משלבים מאוד מוקדמים של ההתקרחות ניתן לראות אחוז מסוים של שיער דק בקרקפת ובהתאם לזה ניתן לחזות את המשך ההתקרחות. פוטנציאל ההתקרחות הוא עניין קריטי לתכנון ההשתלה,מכיוון שהוא זה שקובע אם בכלל כדאי לבצע השתלת שיער, מה תהיה רמת הצפיפות של ההשתלה,כמה זקיקים ניתן לחלץ על מנת לשמור זקיקים לעתיד וכמובן האם העיתוי של ההשתלה הוא מתאים או שכדאי להמתין. 

מצב ההתקרחות – האם המטופל ממשיך לאבד שיער? האם המטופל מטפל בהתקרחות באמצעות פרופסיה, מינוקסי, הזרקות ושאר האמצעים או שהוא ממשיך לאבד שיער? במידה ונשירת השיער הפסיקה אפשר להשתיל בצפיפות גבוה יותר ולהפך.

בדיקת האזור התורם של המטופל –  האם האזור התורם של המטופל מאפשר הוצאת זקיקים בהתאם לכמות הזקיקים אותה המטופל צריך בהווה ובעתיד? או שהכמות שאותה ניתן לחלץ לא תאפשר את כיסוי ההתקרחות. מהו טיב השיער באזור התורם? האם יש קבוצות שיער או זקיקים בודדים? ככל שיש יותר שיער ההשתלה תהיה צפופה יותר. האם השיער עבה או דק? שיער עבה יכסה יותר כמובן. האם השיער באזור התורם הוא מקורזל, חלק או גלי? שיער גלי ומקורזל מצריך טכניקה מעט שונה משיער חלק.

תאום ציפיות עם המטופל – ללא ספק אחד הדברים החשובים בתכנון השתלת שיער מכיוון שבמידה ולא ניתן לעמוד ברמת הציפיות של המטופל הוא יהיה מאוכזב וכל התהליך יוגדר ככישלון. לכן חשוב מאוד להראות למטופלים פוטנציאלים תמונות של מקרים דומים לשלהם כדי להבין מהי רמת הציפיות שלהם והאם ניתן לעמוד בה. במידה ולא ניתן לעמוד ברמת הציפיות אנו מעדיפים לא לקבל את המטופל.

חישוב כמות הזקיקים הדרושים להשתלה – חישוב הזקיקים הוא לגמרי עניין מתמטי, כדי לחשב את כמות הזקיקים צריך לחשב את גודל אזור ההשתלה בסנטימטר מרובע ואז להכפיל את השטח בממוצע של 55 זקיקים לצפיפות גבוהה ובסביבות 40 לצפיפות נמוכה. למשל שטח של 50 סמ"ר בקרקפת שנדרש להשתיל בצפיפות גבוהה ידרוש 3000 זקיקים.

קביעת מועד ההשתלה – קביעת מועד ההשתלה בהתאם ללוח הזמנים של המטופל והקליניקה וכמובן בהתאם לאורח החיים של המטופל. סטודנטים יעדיפו את החופש הגדול או החגים. אנשים שעובדים בחוץ יעדיפו את חודשי החורף. דתיים יעדיפו את חול המועד (כי לא מניחים תפילין).

לסיכום : תכנון נכון ומדויק של השתלת שיער יוביל לתוצאה טבעית וטובה והכי חשוב ללקוח מרוצה גם בעתיד הקרוב ולא פחות חשוב גם בעתיד הרחוק במידה והמטופל ימשיך לאבד שיער בעתיד. אנחנו ממליצים לכולם לעשות ברור מעמיק ולחשוב מספר פעמים לפני שמבצעים את הפרוצדורה, וזאת מכיוון שלאחר התהליך לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור. חשוב מאוד לצמצם את כמות הטעויות למינימום כדי להרוויח שיחזור שיער טבעי ובר קיימה. התוצאה של השתלת שיער משתנה בהתאם לפרמטרים המשתנים של כל מטופל ומטופל, לכן גם אם אהבתם תוצאה מסוימת של מרפאה זה לא אומר שתקבלו את אותו מוצר.. כל מטופל לגופו ועבור כל מטופל נדרש תכנון מעמיק.

השתלת שיער מוצלחת וטבעית לאחר תכנון נכון ומדויק
השתלת שיער מוצלחת וטבעית לאחר תכנון נכון ומדויק

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

תגובה אחת

  1. רוצה לשמוע יותר, ויש אופציה לקבוע בקרוב?
    איזה בדיקות צריך לעשות לפני בארץ, ומה המחיר שצריך לצפות לו.
    רוצה חבילה שכוללת השתלה ולינה של שבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן