איך לשמור על האזור התורם בהשתלת שיער fue ?

אחד הדברים הכי חשובים בהשתלת שיער הוא שימוש נכון ומידתי באזור התורם של כל מטופל בהתאם לרמת הצפיפות שלו. לדאבוני, יש הרבה מרפאות להשתלת שיער בארץ וגם בעולם שהשיקול המרכזי שלהם הוא איך לעשות כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן ולכן השימוש באזור התורם הוא לעתים לא נכון ומוגזם מידי. אז איך לשמור על האזור התורם בהשתלת שיער fue?

יש לאדם ממוצע כ 80 זקיקים לסנטימטר מרובע באזור התורם. בתוך ה 80 זקיקים יש בדר"כ ממוצע של 2.2 שיערות, כלומר יש למטופל הממוצע כ 170 שיערות לסנטימטר מרובע. זה אומר שלאדם ממוצע ניתן להוציא בין 3000 – 3200 זקיקים בטיפול של השתלת שיער אחת ביומיים מרוכזים. הדרך לחלץ זקיק שיער מהאזור התורם מבלי שחסרונו יורגש ומבלי להשאיר סימנים וצלקות היא להוציא קבוצת שיער אחת מבין כל 5 קבוצות ואף פעם לא להוציא קבוצות שיער שהן סמוכות אחת לשנייה. יש כמובן צורך להתפרס על כל האזור התורם כולל הצדדים והעורף. כאשר מוציאים כמויות גדולות יותר בהכרח מוציאים קבוצות שיער שהן סמוכות וזה בעצם מה שגורם לספייס ולדלילות באזור התורם ולצלקות מיותרות.

נשאלת השאלה, מה עושה מי שיש לו אזור תורם ממוצע והוא זקוק ל כ 5000 – 7000 זקיקים? הדרך הנכונה היא לבצע טיפול ראשון של 3000 זקיקים, שנה לאחר מכן אפשר להוציא 2300 – 2500 נוספים ושנה לאחר מכן אפשר בדר"כ להוציא עוד 1500 זקיקים. כך שסה"כ ניתן להוציא כ 7000 זקיקים ב 3 טיפולים שונים מבלי לגרום לצלקות באזור התורם (בתנאי שכמות השיער היא ממוצעת ומעלה).

הסיבה שכשנה לאחר מכן ניתן להוציא כמות נוספת מבלי לגרום לצלקות היא שהפצעים באזור התורם הגלידו ואז ניתן להוציא בבטחה שיער נוסף מבלי ליצור צלקות באזור התורם. במקרים כאלה חשוב לתכנן את הכמות שעומדים להוציא לפי מידת ההחלמה של האזור התורם בשנה שחלפה מאז ההוצאה של הזקיקים.

כמות כזו של 7000 זקיקים מספיקה בדר"כ לכיסוי של נרווד 5, במידה והמטופל הוא נרווד 6 הוא יוכל להשלים עוד 1500 – 2000 זקיקים מהזקן למרות שזקיקי הזקן מורכבים משיערות בודדות בלבד ולמרות שבדר"כ אופי השערה ואופיה שונים משיער הקרקפת. במידה ומפזרים את זקיקי הזקן בצורה שווה ובשילוב עם זקיקי השיער מהקרקפת הם יכולים לעזור להשיג אפקט לא רע של צפיפות בהשתלה.

דבר נוסף חשוב שצריך לקחת בחשבון הוא מה היחס המרה בין כמות הזקיקים שהרופא מוציא לבין כמות הזקיקים שהוא משתיל. במידה והרופא עומד על למעלה מ 90 אחוז המרות זה אומר שהוא הרופא הנכון עבורכם. במידה והוא עומד על 60 – 70 אחוז זה אומר שכדי להשתיל לכם 3000 זקיקים הוא יצטרך להוציא 4000 – 4300 זקיקים ו 1300 זקיקים חשובים וקריטיים יזרקו לפח. זכרו שאזור תורם ממוצע מוגבל ל 7000 זקיקים ב 3 טיפולים שונים.

לסיכום :

  1. הכמות המקסימלית של זקיקים שאפשר להוציא בטיפול אחד מבלי לדלל, לפגוע ולהשאיר צלקות באזור התורם (עבור אזור תורם ממוצע)  היא 3000 – 3200 זקיקים. כל רופא שימליץ לכם על כמות גבוהה יותר מסכן את האזור התורם שלכם בצלקות ובדלילות.
  2. האזור התורם הוא משאב מאוד מוגבל ולכן דרשו לדעת מהו יחס ההמרה בין הזקיקים שהרופא מוציא (אם בכלל מדובר ברופא) לבין הזקיקים שהוא בפועל משתיל, אחרת אתם עלולים לזרוק לפח בין 30 ל 40 אחוז מהזקיקים.
  3. במידה ומציעים לכם 4000 זקיקים ומעלה, דעו שבהכרח יהיו לכם צלקות, סימנים ודלילות בולטת באזור התורם.
  4. בכל אופן, לא ניתן להוציא יותר מ 2000 זקיקים ביום אז אם מציעים לכם יותר בפרק זמן של יום טיפול אחד או שמרמים אתכם או שמדובר בשערות ולא בזקיקים.

 

דוגמא מהשתלה אצל רופא מפורסם בתורכיה שהוציא 4500 זקיקים בטיפול אחד וביום אחד בתורכיה :

אזור תורם שנפגע כתוצאה מהוצאה מוגזמת של זקיקים
אזור תורם שנפגע כתוצאה מהוצאה מוגזמת של זקיקים

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן