איך למקסם תוצאות של השתלת שיער ?

מאמר זה עוסק במגוון הפעולות שצריך לעשות כדי למקסם את התוצאות של השתלת השיער שכן כמו שאני נוהג לכתוב כמעט בכל מאמר התפקיד של השתלת שיער הוא לשחזר אזורים  בקרקפת שכבר נשרו והתקרחו,אבל היא אינה מונעת את המשך ההתקרחות ולעתים גם השיער המושתל עלול להיות מושפע מהורמון ה dht גם אם השיער המושתל לא נשר מהקרקפת. אז מה עושים כדי שהשיער המושתל  יצמח כמה שיותר מהר ? ובנוסף מה עושים כדי שהשיער יהיה בריא,צפוף וחיוני וישתלב בהרמוניה עם השיער הטבעי של המטופל. ומה עושים כדי לשמור על בריאות השיער המושתל  והשיער הטבעי  ? כדי לשמר תוצאות מצוינות לאורך זמן.

נחלק את המאמר לשלושה שלבים : 1.לפני ההשתלה 2.מיד לאחר ההשתלה עד לתוצאה הסופית  ו 3.שנה לאחר הטיפול והחלק האחרון יהיה שימור של התוצאה וכמובן שימור של שאר אזורי הקרקפת.

לפני השתלת שיער :

לפני שעושים השתלת שיער רצוי להבין מהו פוטנציאל ההתקרחות שלכם לפי הדלילות בקרקפת ,סימנים מקדימים וכמובן לפי המטען הגנטי של כל אחד. לאחר שהבנתם מהי רמת ההתקרחות הפוטנציאלית עליכם לבדוק מהי רמת הצפיפות באזור התורם והאם יש לכם מספיק זקיקים בהווה וגם בעתיד כדי לכסות את הקרקפת באופן שבו התוצאה תשרת את רמת הציפיות שלכם. לאחר מכן אני ממליץ למטופלים להתחיל לטפל בקרקפת אפילו לפני ההשתלה. יש בעצם 2 דברים שאפשר לעשות. 1.לעשות הזרקת prp/f כחודש לפני ההשתלה כדי להכין את הקרקפת להשתלה בכל מה שקשור לגמישות הקרקפת,בניית תאים חדשים ואספקת דם סדירה לזקיקים. 2. להתחיל להוריד את רמת ה dht בקרקפת כדי לחזק את האזור התורם ואת השיער בקרקפת שעלול לנשור כתוצאה מהטראומה לקרקפת. הורדת ה dht מתאפשרת ע"י לקיחת פרופסיה לבליעה 1 מ"ג . מי שחושש מתופעות לוואי יכול לקחת דקל ננסי (תוסף טבעי)או לרכוש פנסטרייד/דוטוסטרייד טופיקלי למריחה חיצונית על הקרקפת מה שיכול לתת אפקט דומה לשל הכדור לבליעה.

לאחר השתלת השיער :

לאחר שסיימתם את ההשתלה חשוב מאוד לרסס את הזקיקים כל חצי שעה עם מי חמצן כדי לתת חמצן לזקיקים וכדי להתחיל לרכך את הגלדים באזור המושתל. יומיים אחרי ההשתלה רצוי לחפוף עם שמפו אנטי דלקתי ושמפו טיפולי פעמיים ביום כדי למנוע זיהום בקרקפת ובכדי לרכך עוד את הגלדים. בכלל רצוי שהגלדים שמחזיקים את השיער המושתל לא יישארו על הקרקפת יותר מ 10 ימים, אחרת הם עלולים להפיל את הזקיקים ביחד אתם. לאחר מכן רצוי לנוח ולהימנע מספורט ומהרמה של דברים כבדים כדי לא להעלות את הלחץ דם ולפגוע בהשתלה. בנוסף, רצוי להימנע מחשיפה ממושכת לשמש בחצי שנה שלאחר ההשתלה כדי למנוע כוויות בקרקפת.

חודש לאחר ההשתלה במטרה לזרז את ההחלמה של הקרקפת ניתן לבצע עוד הזרקה של prp/f .ההזרקה עוזרת להיפטר מאדמומיות וגירודים בקרקפת וממריצה את הזקיקים המושתלים בגורמי גדילה. ובמטרה לזרז את הצמיחה של השיער המושתל ניתן להתחיל להשתמש בהדרגה במינוקסידיל 5% שתפקידו להרחיב את כלי הדם בקרקפת ולהזרים דם חדש לזקיקים. חשוב מאוד להמשיך לטפל בעניין ה dht כדי לחזק את השיער הטבעי ולעזור לאזור התורם לשקם את עצמו. ( פירוט על הטיפול ב dht מופיע בסעיף 1)

טיפול לאחר התוצאה הסופית:

ממולץ להמשיך לטפל ב dht באמצעות פרופסיה לבליעה,דקל ננסי או תמיסה של פינסטרייד או דוטוסטרייד שמורידים את רמת ה dht משמעותית ומסייעים לשיער הטבעי והמושתל להיות חזקים,בריאים וחיוניים לאורך זמן. במידה ואפשרי להמשיך עם המינוקסדיל 5% אפילו פעם ביום בשעות הערב כדי להמשיך להזרים דם לשיער המושתל ולשיער הטבעי. רצוי להזין את השיער לפחות פעם בשנה בגורמי גדילה בדמות הזרקת prp/f ולהמשיך בעצם את אפקט האנטי אייגינג לקרקפת. חשוב לציין שיש המון מטופלים שמקבלים תוצאות משביעות רצון בלי כל הטיפולים הללו אבל יחד עם זאת ישנם מטופלים שממשיכים לאבד שיער הטבעי וגם השיער המושתל שלהם הופך לדק וחלש יותר בגלל אפקט ה dht לכן מומלץ מאוד להמשיך לטפל בשיער כל עוד אתם רואים שיפור במצב השיער.

איך למקסם תוצאות של השתלת שיערקסימום צמיחה במינימום זמן
המלצות לאחר השתלת שיער למקסימום צמיחה במינימום זמן

 

להשתלת שיער fue  :

השתלת שיער fue

 

 

 

 

לייעוץ חינם

קצת על HDC:

קליניקת HDC מתמחה בביצוע השתלת שיער כבר למעלה מ 20 שנה והראשונה שבצעה השתלת fue  באירופה משנת 2003.
בראש הצוות הרפואי עומד ד"ר מאראס בעל ניסיון של מעל 13 שנים בתחום וכמו כן צוות טכנאים מיומן בעל ותק רב.
מרפאת hdc  מראה תוצאות מעולות באופן עקבי ולאורך זמן עם דגש על השתלות שיער טבעיות, כיווני צמיחה טבעיים, שמירה על האזור התורם ושירות אישי לכל מטופל.

כי לבחור HDC זה לבחור בטוח!

לייעוץ חינם

תגובה אחת

  1. היי,
    היכן ניתן לרכוש תמיסת פינסטרייד? ומה המינון המומלץ בתמיסה? ראיתי אופציות של 0.1/0.25/1%.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפולי פלזאמה IPRF לשיער

הטיפול מתאים לגברים בתחילת תהליך ההתקרחות או גברים שהשיער שלהם דק, דליל ושביר וסובלים מנשירת שיער.

לייעוץ חינם
6 5
4 3
2 1
דילוג לתוכן