השיטות

שיטות השתלת שיער?

השתלת שיער הינה השיטה היחידה לשיקום השיער שנותנת פתרון קבוע ולאורך זמן לבעית ההתקרחות הליך השתלת שיער מתבצע ע"י לקיחת שיער בריא ועמיד בפני התקרחות מצידי הקרקפת ומהעורף והשתלתו בבאזורים המקריחים.

קיימות 3 טכניקות עיקריות לביצוע השתלת שיער : השתלת שיער fue -הוצאת זקיקים בודדים , השתלת שיער סטריפ – הוצאה של רצועת עור עם זקיקי שיער מהעורף והשתלת שיער גוף שהרעיון המרכזי שלה הוא הוצאת זקיקים משיער הגוף והשתלתם באזורים המקריחים. אין שיטה אחת שהיא טובה יותר מהאחרת לכל מטופל יש את הטכניקה שמתאימה לו ביותר בהתאם ל: דרגת ההתקרחות, מצב האזור התורם, סוג התספורת הרצויה,צבע השיער ועוד . אחד התפקידים המרכזיים של צוות המטפלים של הוא להתאים למוטפלים את השיטה שמתאימה לצרכים ולמיקרה האישי שלהם . במיקרים מסוימים ניתן אפילו לשלב בין הטכניקות השונות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

אתם מוזמנים לקרוא בהרחבה אודות כל טכניקת השתלת שיער בדפים המפורטים.

שיטת השתלת שיער FUE

השתלת שיער FUE הוצגה לראשונה ב 2002 באוסטרליה ע"י ד"ר ריי וודס בעקבות הרצון לפתור את בעית הצלקת באזור התורם בהשתלת סטריפ למטופלים שמעדיפים להסתפר תספורת קצוצה .היתרון המשמעותי של השתלת שיער FUE הוא שלא נשארת צלקת גלויה באזור התורם לאחר ההשתלה.

מרפאת HDC היא בין החלוצות בעולם בביצוע שיטת fue ומבצעת את השיטה החל משנת 2003. לפיכך,הצוות הרפואי שלנו מנוסה מאוד בביצוע השיטה ובו זמנית מתעדכן כל הזמן בחידושים האחרונים בתחום. יש לנו מאות מטופלים מרוצים שעברו השתלת fue במרפאה.

בתהליך FUE, אגרוף מיוחד בקוטר של 1 מ"מ משמש כדי לחלץ את יחידות זקיקי השיער הבודדות מהאזור התורם . היתרון הגדול בשיטה הוא הפקת יחידות זקיקי שיער בודדים ולא קבוצות גדולות יותר כמו בשיטת סטריפ. Fue נחשבת לשיטה לא פולשנית, אין צורך באיזמל ובתפרים באזור התורם ושיקום הקרקפת לאחר ההשתלה מהיר מאוד. בשיטת fue להבדיל מבסטריפ לא נישארת צלקת ואפשר להסתפר קצוץ לאחריה.

ניתוח fue מתחיל בגילוח האזור התורם, אך במידה והמטופל צריך כמות של עד 1500 זקיקים ניתן לגלח רק חלק מהאזור התורם ע"י תספרת מדורגת קצוצה.

מיד לאחר מכן המטופל עובר לחדר הניתוח שם האחות תבדוק פרמטרים בסיסיים כגון לחץ דם,חום וכו '.

במקביל הרופא מצייר את קו השיער הרצוי בהשתלה ו / או כל אזור אחר שמקריח, ומסכם עם המטופל איפה בדיוק ישתיל את זקיקי השיער.

הניתוח מתחיל עם הרדמה מקומית של האזור התורם והתחלת החילוץ של יחידות הזקיקים. "האגרוף" בקוטר 1 מ"מ מוכנס לתוך העור לעומק השורש של זקיק השיער ובכך מאפשר למנתח לנתק את שורש השערה מן העור כדי למשוך אותו החוצה בלי לגרום לנזק לשערה.

זקיקי השיער שהוצאו מועברים לטכנאים של הצוות הרפואי כדי לבדוק תחת מיקרוסקופ שאיכותם היא בסטנדרטים שיאפשרו את הצלחת הטיפול ומיד לאחר מכן להפריד אותם ליחידות בודדות ,כפולת, משולשות ומרובעות עבור ההשתלה באזורים המקריחים.

השלבים הסופיים של הליך השתלת שיער FUE הם ניקוב האזור המקריח על ידי הרופא והצבת יחידות זקיקי על ידי שאר הצוות הרפואי לאחר מכן.

כאשר ההליך הסתיים באופן תקין על ידי הנחת כל זקיקי השיער, אנו מטפלים באזור התורם באופן מיוחד כדי להפוך את תקופת ההחלמה לקצרה יותר. ממש בסוף, הרופא ייתן הוראות המשך טיפול למטופל בעל פה ובכתב וכן ערכת טיפול לאחר ההשתלה שמכילה תרופות ומוצרים משלימים להשתלה.

FUE

FUT

שיטת השתלת שיער FUT

השתלת שיער בטכניקת FUT סטריפ ( F.U.T – FOLLICULAR UNIT TRANSPLANTATION )כרוכה בהסרת רצועת עור עם זקיקי שיער מהאזור התורם (בדר"כ העורף וחלק מהצדדים) כקבוצה אחת ע"י ניתוח פשוט של הסרת יחידות עור עם זקיקי שיער ותפירת האזור לאחר מכן .

יחידות השיער שהוצאו מופרדות ליחידות שיער בודדות ע"י טכנאים מיומנים ומנוסים ואח"כ משמרים את זקיקי השיער שהופרדו בתמיסה מיוחדת ששומרת עליהם ומכינה אותם לקראת שתילתם באזורים המקריחים.
ישנם גורמים רבים התורמים לתוצאה מלאה וטבעית בהשתלת סטריפ, הדבר החשוב ביותר הוא קודם כל הנסיון והידע של הצוות הרפואי שמבצע את ההליך שלצוות שלנו יש בשפע.

בנוסף לכך הדברים החשובים ביתר הם:

1. הוצאת הזקיקים בצורה נכונה ועדינה באופן שבו הם לא יפגעו וסגירת האזור המנותח באופן שבו הצלקת לא תראה לעין.
2.הפרדת זקיקי השיער שהוצאו ליחידות בודדות בצורה זהירה ותחת מיקרוסקופ ע"י טכנאים מנוסים.
3.אחסון השתלים שהופרדו בתמיסה מיוחדת עם לחות וטמפרטורה מתאימה.
4.הנחת השתלים בזוית נכונה באזורים המקרחים עם כיוון וסדר הצמיחה בקרקפת .בנוסף הנחת שערות בודדותבלבד בקו השיער הקדמי על מנת להגיע לתוצאה טבעית.
5.הנחת השתלים בגומחות באזורים המקריחים באופן זהיר ונכון כדי להגיע לאחוזי קליטה מקסימלים של השיער המושתל.

יתרונות השיטה : הטיפול מהיר יותר,זול יותר ומאפשר השתלה של כמות זקיקים גדולה יותר.
חסרונות השיטה : משאיר צלקת שלא מאפשר תספורת קצוצה ועלולה להסגיר את עצם ביצוע ההשתלה,החלמה ארוכה יותר שדורשת הוצאת תפרים וחוסר היכולת של הרופא לבחור רק את בזקיקים הבריאים ביותר והאת קבוצות השיער הגדולות יותר.

טיפול הולם לאחר השתלת השיער סטריפ מונע נפיחות וכאבים לאחר ההשתלה ותורם רבות לאחוזי ההצלחה גבוהים בקליטת השתלים.

שיטת השתלת שיער גוף BHFUE

ההבדל העיקרי בין השתלת שיער גוף BHFUE להשתלת FUE הוא שהשתלים (השיער) להליך נלקחים מחלקים שונים של הגוף ולא מן הקרקפת. ההשתלה מיועדת בעיקר למטופלים שהאזור התורם שלהם דליל מידי או לא מספיק עבור התוצאה הרצויה.

ההבדלים העיקריים בין שיער הקרקפת והשיער הגוף הם כדלקמן:

הכיוון של יחידות זקיקים
סוג העור שונה
העומק של זקיק השיער מתחת לעור שונה
עובי השיער שונה
הרופא שמבצע השתלת שיער גוף חייב קודם כל להתמחות בהשתלת סטריפ ובהשתלת fue על מנת לבצע את ההליך על הצד הטוב ביותר.

האלמנטים המרכזיים הדרושים כדי להשיג תוצאה משביעת רצון בהשתלות שיער גוף הם כמו בשאר השיטות:

אזור תורם טוב וצפוף.
הוצאה זהירה ונכונה של הזקיקים.
שמירה נכונה על הזקיקים שהוצאו.
השתלת השערות עם כיוון הצמיחה ובזויות הנכונות.
עיצוב קו שיער טבעי.
הנחת השתלים בצורה זהירה בגומחות.
טיפול הולם לאחר ההשתלה.
לאחר שלקחנו בחשבון את כל האמור לעיל, יש שלושה נושאים עיקריים שאנחנו צריכים לשים לב אלהם על מנת להגיע להשתלת שיער גוף מוצלחת וטבעית:

תהליך החילוץ של השיער.
בדיקת מחזור השיער של שיער גוף.
מידת תאימות של שיער הקרקפת והגוף.
במידה וכל הפרמטרים נבדקו ונמצאו מתאימים ניתן בהחלט להגיע לתוצאות טובות טבעיות באמצעות השתלת שיער גוף.

מחזור השיער של שיער הגוף – למחזור צמיחת שיער הקרקפת יש שלב Anagen של כ 5 שנים ושלב telogen של כשלושה חודשים. במילים אחרות, השיער צומח במשך חמש שנים ולאחר מכן נשאר רדום במשך חודשיים לפני שהוחלף על ידי שיער בריא חדש. בהשתלות שיער הקרקפת כאשר השיער עובר מן האזור התורם לאזור המקבל, זה לוקח בערך שלושה חודשים כדי להתחיל לגדול, תקופה, שהוא שווה ערך לשלב telogen שלהם.

לעומת זאת בהשתלת שיער גוף צמיחת מחזור השיער לא הוכחה עדיין מדעית. מספר מחקרים מראים כי לשיער גוף יש שלב קצר מאוד Anagen ושלב telogen זמן רב. משמעות הדבר היא כי שיער הגוף גדל בתקופה של כחצי שנה לכדי אינץ' ולאחר מכן הוא נח על אורך זה כמה שנים. בהשתלות שיער גוף כאשר השיער עובר מהגוף אל הקרקפת, זה יכול להיות עיכוב משמעותי בצמיחה בשל השלב telogen הארוכה שלהם.

מידת ההתאמה של שיער הקרקפת והגוף:ההתאמה של שיער הקרקפת והגוף במיוחד מבחינת צבע ומרקם היא חשובה מאוד. אם למשל, שיער גוף של מטופל מסוים הוא מתולתל ושיער הקרקפת שלו הוא חלק, הטיפול בשיער לאחר ההשתלה יהיה קשה. שיער גוף צומח בדרך כלל כ 5 ס"מ כך BHFUE המטופל הפוטנציאלי חייב לקבל את העובדה שהאורך המקסימלי של השיער המושתל יהיה 5 סמ בלבד.

מטופלי BHFUE חייבים לדעת שיש מגבלות בתהליך בשיטה זו. עם זאת טכניקה זו עשויה להיות הפתרון למטופלים קרחים מאוד או למטופלים שעברו השתלות שיער לא מוצלחות והאזור התורם שלהם מוגבל.

BHFUE

עכשיו שלמדת יותר על השתלות שיער, ניתן לתאם פגישת ייעוץ חינם, ללא התחייבות או תשלום במשרדינו אשר בישראל, השאר פרטים וניצור עמך קשר בהקדם