מהי התקרחות גברית?

התקרחות גברית היא ברוב המקרים גנטית, ומתחילה לעתים בגיל 18 ומעלה שהגוף מתחיל לייצר טסטוסטרון בכמויות גדולות יותר.
ההורמון שאחראי להתקרחות הגברית הוא ה DHT שהוא בעצם תוצר לוואי של הורמון הטסטוסטרון.
לפני שחושבים על השתלת שיער רצוי לנסות לעצור את תהליך ההתקרחות / נשירת השיער ע"י המוצרים והתרופות הקיימות היום בשוק, רצוי טיפולים שהיעילות שלהם מוכחת.

כיצד אפשר לטפל כיום בהתקרחות גברית?

פרופסיה – בראש התרופות היעילות ביותר להתקרחות גברית עומדת "פרופסיה" שהיא תרופה שמכילה את החומר " פינסטריד" בכמות של 1 מ"ג.
החומר הפעיל ידוע ביעילות שלו לצמצם את הייצור של הורמון DHT שהוא הגורם הראשי להתקרחות גברית.
הבעיה עם הכדור היא שצריך לקחת אותו כל יום כל החיים וברגע שמפסיקים הגוף חוזר לייצר DHT  ואז האפקטיביות שלו יורדת לטמיון.
בנוסף לזה כ 4 אחוז מהמשתמשים מתלוננים על תופעות לוואי שקשורות לאין אונות וירידה בחשק המיני.
מינוקסידיל – מעבר לזה ניתן להשתמש במינוקסידיל  כדי להרחיב את כלי הדם באזור ההתקרחות ולהזין את הזקיקים באספקת דם בתקווה לשמר ולעבות אותם.

הזרקת  – prp/f בנוסף, יש את הזרקות גורמי הגדילה לקרקפת (prp +prf) שיעילותם קיימת בתנאי שהשיער עדיין לא נשר ובתנאי שחוזרים על הפעולה מספר פעמים בשנה (מה שהופך את העניין ליקר).

ויטמינים חיוניים – המוצרים והוויטמינים הטבעיים לשיער שבד"כ יכילו אבץ, דקל ננסי, קופאין, ביוטין ועוד ויטמינים שחיוניים לשיער.

סרטון לפני אחרי השתלת שיער

פנה אלינו לייעוץ חינם

סרטון מטופל שנה לאחר השתלת שיער

השתלת שיער לגברים:

השתלת שיער לגברים הופכת ליותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות, וזאת משום שכיום היא מהווה פתרון ממשי וראוי עבור התקרחות גברית .

יחד עם זאת, חשוב להדגיש שהשתלת שיער לא מתאימה בהכרח לכל המקריחים וחשוב מאוד לעשות את הטיפול בזמן הנכון בכמויות שיער הנכונות עם המון מחשבה על עתיד ההתקרחות.

השתלת שיער לגברים אינה מונעת את המשך ההתקרחות של המטופלים ורצוי לא להגיע למצב שבו יש כיסוי יפה של חלקים קטנים מהקרקפת של השיער המושתל ושאר הקרקפת ריקה, אלא לחתור למראה אחיד יותר והתמזגות הרמונית של השיער המושתל עם השיער הטבעי, ותמיד לשמור אזור תורם זמין למקרה של התקרחות נוספת.

השתלת שיער לגברים מול השתלת שיער לנשים:

מה שהופך את הגברים למועמדים טובים יותר מנשים להשתלות שיער זו העובדה שבהתקרחות גברית יש בד"כ נסיגה מלאה של שיער (לא דלילות) בחלקים העליונים של הקרקפת ובד"כ כמות גדולה של שיער בצידי הראש ובעיקר בעורף שהם מה שמהווים את האזור תרומה של ההשתלה, מכיוון שזקיקי השיער הללו הם עמידים בפני הורמון ה DHT שהוא הגורם העיקרי להתקרחות גברית.

אצל נשים לעומת זאת ישנה בד"כ דלילות של שיער בכל הקרקפת (לעתים גם בצדי הראש ובאזורי התרומה) בלי נסיגה של קו שיער ובלי אזורים שהם קירחים לחלוטין משיער מה שמקשה גם במציאת אזור תרומה להשתלה וגם מסכן מאוד את השיער הטבעי שלא נשר כי אין מספיק ספייס לרופא לעבוד והוא עלול בקלות לפגוע בזקיקים הקיימים שגם ככה הם חלשים ושבירים תוך כדי ההשתלה.
אם נוסיף לזה את העובדה שנשים בד"כ לא יהיו מעוניינות לגלח את השיער התורם והשיער באזור ההשתלה, הן הופכות באופן אוטומטי למועמדות פחות טובות להשתלת שיער מגברים.

סרטון כיצד לבחור את המרפאה הנכונה להשתלת שיער

המלצות לגברים שמעוניינים בהשתלת שיער:

1. קודם כל נסו לעצור את נשירת השיער וההתקרחות כדי לייצב את הקרקפת לפני ההשתלה וכדי לא להיכנס לסחרור של טיפולי השתלת שיער. (זכרו השתלת שיער אינה מונעת את המשך ההתקרחות).

2. בחרו בקליניקות עם ניסיון וודאו שמי שעושה את הטיפול הכירורגי בהשתלה הוא רופא מיומן שאתם מכירים את רמת התוצאות שלו. בקשו להיפגש עם מטופלים ברמת ההתקרחות שלכם.

3. נסו תמיד לצמצם עד כמה שאפשר את אזור ההשתלה, בעיקר ע"י לקיחת קו השיער כמה שיותר גבוה, ככה גם תשמרו זקיקים לעתיד וגם ההשתלה תראה טבעית יותר שתתבגרו.

4. אל תהססו לספר לחברים ולמשפחה על התהליך, הרבה יותר קל לשתף את הסביבה מאשר להסתיר את העניין ולהסתבך עם שקרים.

5. אל תהפכו את העניין הכספי לדבר החשוב ביותר בתהליך, יש דברים הרבה יותר חשובים מכסף.

6. גם אם הגעתם לתוצאה מרשימה תמשיכו לטפל בשיער בכל האמצעים האפשריים כדי למנוע או לדחות כמה שיותר את ההשתלה הבאה.

לסיכום השתלת שיער לגברים:

השתלת שיער מוצלחת יכולה להיות אירוע משנה חיים לטובה, לשפר את המראה החיצוני, להרגיש צעירים יותר ולהעלות משמעותית את הביטחון העצמי.
יחד עם זאת חשוב מאוד לזכור שלא כולם מתאימים לתהליך (רק מי ששטח ההתקרחות שלו לא מעל נרווד 6 ושיש לו אזור תרומה ממוצע ומעלה), שחשוב לבחור בקליניקה ורופא מנוסים בתהליך שאתם אוהבים ומתחברים לעבודות שלהם ושכדאי לחכות לגילאים כמה שיותר מאוחרים כדי להגיע לרמת בשלות מתאימה לתהליך וליהנות ממנו בשארית חייכם.

בחרת HDC בחרת בטוח

פנה אלינו לייעוץ חינם

מידע נוסף שעשוי לעניין: