השתלת שיער לגברים,למי זה מתאים ?

השתלת שיער לגברים

השתלת שיער הופכת ליותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות, מכיוון שכיום היא מהווה פתרון ממשי וראוי עבור התקרחות גברים.יחד עם זאת חשוב להדגיש שהשתלת שיער לא מתאימה בהכרח לכל המקריחים וחשוב מאוד לעשות את הטיפול בטיימינג הנכון בכמויות שיער הנכונות עם המון מחשבה על עתיד ההתקרחות.
חשוב לציין שהשתלת שיער אינה מונעת את המשך ההתקרחות של המטופלים ורצוי לא להגיע למצב שבו יש כיסוי יפה של חלקים קטנים מהקרקפת ושאר הקרקפת ריקה,
בזמן שהאזור התורם לא יכול לאפשר טיפולי השתלת שיער נוספים.

מה שהופך את הגברים למועמדים טובים יותר מנשים להשתלות שיער זו העובדה שבהתקרחות גברית יש בד"כ נסיגה מלאה של שיער (לא דלילות) בחלקים העליונים של הקרקפת
ובד"כ כמות גדולה של שיער בצידי הראש ובעיקר בעורף שהם מה שמהווים את האזור תרומה של ההשתלה, מכיוון שהם עמידים בפני הורמון ה DHT שהוא הגורם העיקרי להתקרחות גברית.

אצל נשים ישנה לעומת זאת בד"כ דלילות של שיער בכל הקרקפת (לעתים גם בצדי הראש ובאזורי התרומה) בלי נסיגה של קו שיער ובלי אזורים שהם קירחים לחלוטין משיער מה שמקשה גם במציאת אזור תרומה להשתלה וגם מסכן מאוד את השיער שלא נשר כי אין מספיק ספייס לרופא לעבוד והוא עלול בקלות לפגוע בזקיקים הקיימים שגם ככה הם חלשים ושבירים תוך כדי ההשתלה.
אם נוסיף לזה את העובדה שנשים בד"כ לא יהיו מעוניינות לגלח את השיער התורם והשיער באזור ההשתלה, הן הופכות באופן אוטומטי למועמדות פחות טובות להשתלת שיער מגברים.

קצת על התקרחות גברית: התקרחות גברית היא ברוב המקרים גנטית, ומתחילה לעתים בגיל 18 ומעלה שהגוף מתחיל לייצר טסטוסטרון בכמויות גדולות יותר.
לפני שחושבים על השתלת שיער רצוי לנסות לעצור את תהליך ההתקרחות / נשירת השיער ע"י המוצרים שקיימים היום בשוק והיעילות שלהם מוכחת.
בראש התרופות היעילות עומדת "פרופסיה" שהיא תרופה שמכילה את החומר " פינסטריד" בכמות של 1 מ"ג, כאשר החומר הפעיל ידוע ביעילות שלו לצמצם את הייצור של ה DHT שהוא הגורם הראשי להתקרחות גברית.
הבעיה עם הכדור היא שצריך לקחת אותו כל יום כל החיים (ברגע שמפסיקים הגוף חוזר לייצר DHT) אחרת האפקטיביות שלו מבוטלת.
בנוסף לזה כ 4 אחוז מהמשתמשים מתלוננים על תופעות לוואי שקשורות לאין אונות וירידה בחשק המיני.
מעבר לזה ניתן להשתמש במינוקסידיל  כדי להרחיב את כלי הדם באזור ההתקרחות ולהזין את הזקיקים בתקווה לשמר ולעבות אותם.
בנוסף לזה יש את הזרקות הגורמי גדילה לקרקפת ( prp +prf ) שיעילותם קיימת בתנאי שהשיער עדיין לא נושר ובתנאי שחוזרים על הפעולה מספר פעמים בשנה (מה שהופך את העניין ליקר) וכמובן את כל המוצרים והויטמינים הטבעיים לשיער שבד"כ יכילו אבץ, דקל ננסי, קופאין, ביוטין ועוד ויטמינים שחיוניים לשיער.

before-after-2100
השתלת שיער לגברים -לפני ואחרי

המלצות לגברים שמעוניינים בהשתלת שיער:

  1. קודם כל נסו לעצור את נשירת השיער וההתקרחות כדי לייצב את הקרקפת לפני ההשתלה וכדי לא להיכנס לסחרור של טיפולי השתלת שיער fue  (עדיף כמה שפחות טיפולים).

2. עדיף ברוב המקרים לא לעשות השתלת שיער לפני גיל 26 כדי להבין לאיזה כיוון ההתקרחות הולכת וכדי שרמת הציפיות מההשתלה יהיו ראליות יותר.

3. עדיף לעשות השתלת שיער באזורים בהם אתם קירחים לחלוטין, כדי לא לפגוע בשיער הקיים וכדי למנוע מצב שבו תצטרכו לבצע השתלת שיער נוספת באותו האזור.

4. בחרו בקליניקות עם ניסיון וודאו שמי שעושה את הטיפול הכירורגי בהשתלה הוא רופא מיומן שאתם מכירים את רמת התוצאות שלו. בקשו להיפגש עם מטופלים ברמת ההתקרחות שלכם.

5. נסו תמיד לצמצם עד כמה שאפשר את אזור ההשתלה,בעיקר ע"י לקיחת הקו שיער כמה שיותר גבוה,ככה גם תשמרו זקיקים לעתיד וגם ההשתלה תראה טבעית יותר שתתבגרו.

6. אל תהססו לספר לחברים ולמשפחה על התהליך, הרבה יותר קל לשתף את הסביבה מאשר להסתיר את העניין ולהסתבך עם שקרים.

7. אל תהפכו את העניין הכספי לדבר החשוב ביותר בתהליך, יש דברים הרבה יותר חשובים מכסף.

8. גם אם הגעתם לתוצאה מרשימה תמשיכו לטפל בשיער בכל האמצעים האפשריים כדי למנוע או לדחות כמה שיותר את ההשתלה הבאה.

על השתלת שיער fue תוכלו לקרוא במאמר הבא:

מהי השתלת שיער fue ? וכיצד היא התפתחה עם השנים?

 

 

 

 

לייעוץ חינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *