השתלת שיער היא השיטה היחידה הקבועה ולאורך זמן לשיקום השיער. השתלת שיער הינה פרוצדורה רפואית שבמהלכה נלקחים זקיקי השיער שאינם רגישים ל dht מהעורף או מצידי הראש ומשתילים אותם באזורים הדלילים או המקריחים של המטופלים. התוצאה היא מראה טבעי של השיער שצומח לאורך כל החיים ומתנהג ונראה כמו שיער טבעי.

התהליך הרפואי מתבצע בסביבה קלינית סטרילית על ידי המנתחים המובילים שלנו באמצעות הטכנולוגיה והטכניקות העדכניות ביותר . השתלת שיער מתבצעת בהרדמה מקומית ללא הרגשת כאב זולת הזריקות ההרדמה שהם מעט כואבות אבל לא ממושכות.

השתלת סטריפ ממוצעת של 2500 זקיקים יכולה לקחת משהו כמו 6 -8 שעות כאשר התהליך מורכב מהוצאת רצועת עור מהעורף ,הפרדת יחידות השיער ולאחר מכן הנחת השיער המופרד באזורים המקריחים.

בהשתלת fue לעומת זאת,שהיא שיטה הרבה פחות חודרנית וההחלמה בה היא קלה ומהירה .זקיקי השיער נלקחים מהקרקפת באופן פרטני טיפול של 1400 זקיקים נמשך סדר גודל של 9 שעות כאשר התהליך כולל הוצאה פרטנית של קבוצת שיער בנפרד ורק אח"כ הנחת השיער שחולץ באזורים המקריחים.

השלבים בביצוע השתלת שיער :

1.ניתוח מצב השיער של המטופל : לא כל אדם שמקריח הוא מועמד פוטנציאלי להשתלת שיער . לפני שבכלל מתקדמים עם התהליך הרופא צריך לראות תמונות של המטופל באזורים התורמים ובאזורים המקריחים כדי לאמוד האם האזור התורם הוא צפוף מספיק כדי לבצע את ההשתלה ומהי כמות הזקיקים שנדרשת לביצוע ההשתלה .

2.תכנון ההשתלה ,הדמייה ותאום ציפיות עם המטופל : אחרי שהרופא בדק את האזור התורם ואת שטח ההתקרחות ניתן להתחיל לתכנן היכן יעבוק קו השיער הקדמי של ההשתלה ומהו הקו האחורי בשטח ההשתלה לפי כמות הזקיקים שאפשר להוציא מהאזור התורם . (חשוב לזכור שבהשתלת fue כמות הזקיקים המקסימלית שניתן להוציא היא 3000 זקיקים) אח"כ הרופא יראה למטופל תמונות של מטופלים שההשתלה שלהם היא פחות או יותר כמו של המטופל ( ויש להם כבר תוצאה סופית ) כדי לנסות לדמות כיצד תראה ההשתלה . מיקרים דומים הם : שטח התקרחות דומה,סוג שיער דומה וכמות זקיקים דומה. אם המטופל הפוטנציאלי מביע שביעות רצון מהתוצאות שהוא צפוי לקבל אפשר להתחיל את ההשתלה.

3.בדיקת ובחינת הכשירות הגופנית של המטופל : מעבר על ההיסטוריה הרפואית של המטופל,רגישויות לתרופות וכמובן בדיקת דם ובדיקת לחץ דם כדי לא לגרום לסיבוכים מיותרים בהשתלה.

4.שרטוט שטח ההשתלה: הרופא משרטט על הקרקפת של המטופל את הצורה והגובה של קו השיער הקדמי, אזור הכתר ושאר האזורים המקריחים של המטופל שזקוקים לשחזור שיער. בנוסף, הרופא משרטט את האזורים באזור התורם מהם הוא יקח זקיקים לביצוע ההשתלה.

5. ביצוע הרדמה מקומית באזורים התורמים: כדי להתחיל להוציא זקיקי שיער מהאזור התורם יש להרדים קודם לכן את האזור התורם עם הרדמה מקומית באמצעות הזרקת חומר הרדמה מקומי. התהליך נמשך כמספר דקות והוא בעצם הפעילות היחידה שנחשבת כמכאיבה או לא נעימה בהשתלה שכן בשאר הפעולות לא קיים כאב .

6.חילוץ והוצאת הזקיקים ושמירתם : חילוץ קבוצת שיער מהאזורים התורמים ע"י אגרוף של פחות ממילימטר ואח"כ הוצאה של הזקיקים ע"י הטכנאים של ההשתלה.אחרי הוצאת הזקיקים הם נשמרים בקירור כאשר הם טבולים בתמיסה מיוחד עד לסיום חילוץ והוצאת שאר הזקיקים .

7. ניקובים באזורים המקריחים : תהליך הניקוב באזורים המקריחים הוא אחד הדברים החשובים של ההשתלה. הניקוב הוא זה שקובע את צפיפות ההשתלה ואת כיוון הצמיחה של השיער המושתל ולכן זהו שלב קריטי בביצוע ההשתלה. הניקוב מתבצע ע"י מזרק של פחות מימילימטר . התהליך נמשך בדר"כ עד שעה וחצי תלוי בכמות השתלים שנדרשים באזור המקריח .

8.הכנסת זקיקי השיער : הטכנאים של ההשתלה מתחילים להכניס את השיער המושתל לנקבים בזהירות ולא עמוק מידי כדי לא לגרום לפלאגים בהשתלה . הפעולה מתבצעת ע"י הטכנאים של ההשתלה . תהליך זה יכול לקחת עד שעתיים וחצי צלוי בגודל וכמות הזקיקים להשתלה.

9.מתן הוראות להמשך טיפול : על המטופל להתיז כל חצי שעה מי חמצן ,לשים קרח ולעשות עיסוי במצח כדי למנוע התנפחות במצח ובעיניים, שינה בזוית של 45 מעלות בלילה הראשון ולקיחת משככי כאבים וכדור שינה בהתאם לצורך . ( מסופק ע"י המרפאה)

10.טיפולים משלימים
: כ 48 שעות לאחר ההשתלה המטופל צריך להתחיל לחפוף את הקרקפת כדי להאיץ את ההחלמה וכדי למנוע זיהומים בקרקפת. צוות הטכנאים של המרפאה הוא שמבצע את החפיפות על הצד הטוב ביותר. בנוסף , ב 5 ימים הראשונים יש למרוח לנקות גם את האזור התורם גם כן להאיץ את ההחלמה ולמנוע זיהומים.

11.הוראות לטווח הארוך: לאחר ההשתלה יש לחפוף את השיער פעמיים ביום עד לסיום השמפו שמוענק ע"י המרפאה. בנוסף יש להמנע מחשיפה ממושכת בשמש למשך חצי שנה (יש לחבוש כובע בחוץ), להמנע מצביעת השיער ושימוש בקונסילרים כגון טופיק למשך חודש להמנע מחשיפה לכלור במשך חודשיים .

12.בחינת התוצאות : שנה לאחר הטיפול המטופל שולח תמונות למרפאה והצדדים מבצעים הערכות באשר להצלחת הטיפול. טיפול מוצלח להשתלת שיער הוא ש :השיער המושתל נראה טבעי,רמת הצפיפות מתאימה לשיער הקיים,כיווני השיער המושתל מתאימים והכי חשוב מידת שביעות הרצון של המטופל ובחינת העמידה בציפיות של המטופל.

מה קורה בסיום הטיפול ? לאחר כ 4/5 ימים המטופל יכול לחזור חזרה לשיגרה ללא סימנים מיוחדים וללא מגבלות מיוחדות ,השיער המושתל בדר"כ מתחיל לנשור אחרי שבועיים ומתחיל לצמוח בחזרה כ שלושה חודשים לאחר מועד ההשתלה.לאחר חצי שנה ניתן לראות התקדמות משמעותית בצמיחה השיער המושתל והתוצאה הסופית היא לאחר שנה .

מהו ההבדל בין השתלת שיער לתוספת שיער ? ששמים תוספת שיער השינוי הוא מיידי ומאוד בולט לעין . לעומת זאת בהשתלת שיער התהליך של צמיחת השיער והמהפך בין מישהו מקריח לבין מישהו עם שיער הוא תהליך ארוך והדרגתי ולכן הוא פחות בולט לעין.בסופו של דבר מדובר בשיער הטבעי של המטופל ובתוצאה טבעית בהתאם. שיער מושתל לא דורש החלפה או תיחזוק מיוחד והוא צומח כל החיים כמו שיער רגיל.

השתלת שיער אצל המקצוענים  בתחום : מה שהופך את מרפאת hdc לאופציה הטובה ביותר עבור מטופלים פוטנציאילים מישראל הוא קודם כל רמת הנסיון והמיומנות של המרפאה שכן המרפאה היא הראשונה באירופה ואחת המרפאות הראשונות בעולם שהחלו לעשות השתלה בשיטת fue משנת 2003 ומאז המרפאה מפרסמת באופן עקבי וקבוע במשך כל שנה עשרות תוצאות מדהימות של שיחזורי שיער צפופים,טבעיים במחירים תחרותיים בכל קנה מידה . מעבר לזה שהפכנו עשרות מטופלים למאושרים ושינינו את חייהם לצמיתות מדובר סה"כ בחוויה נעימה מעיין סוג של חופשה באחת המדינות האוהדות ביותר לישראלים ואפשר להגיד המדינה היחידה במזרח התיכון שמקבלת ישראלים בזרעות פתוחות עם הכנסת אורחים חמה ומחבקת .באו לשלב השתלת שיער עם חופשה מפנקת בקפריסין המאפשרת החלמה נעימה ,רגועה ודסקרטית במרחק 40 דקות מישראל .