למה לא לעשות השתלת שיער בישראל?

למה לא לעשות השתלת שיער בישראל? לפני שאתחיל לכתוב את מה שעל ליבי, חשוב לי לציין שמטרת המאמר היא להעשיר את הידע של המקריחים, בעולם העכשווי של השתלות השיער ולא חלילה להשמיץ רופא כזה או אחר בארץ. אין הרבה פורומים למתקרחים בארץ אבל קל מאוד לצאת מהם מבולבלים באשר להחלטה אם לעשות השתלת שיער בישראל או בחו"ל … או כמו שכתוב בפורומים "אסור לעשות השתלת שיער בישראל",  "הרופאים בישראל הם סנדלרים" או שכתוב שהרופא "המוביל בארץ" הוא מומחה בעל שם עולמי שמעביר סמינרים לרופאים ברחבי העולם והוא שם דבר עולמי בתחום השתלות שיער… למי להאמין?

אז ככה, בכתבה הזאת אני אסביר באופן מנומק ומקצועי ביותר מה הבעיה של הרופאים בארץ בתחום השתלות שיער (כולל הרופא בעל השם העולמי) ולמה הרמה בישראל בתחום השתלות שיער היא בין הירודות ביותר בעולם.

"השיטה החדשה": הרופאים בארץ קוראים ל fue "השיטה החדשה" ובכן .. שיטת ה fue  קיימת משנת 2003 (15 שנים), למה זה בעייתי? כי תסכימו איתי שניסיון הוא דבר מאוד חשוב ברפואה אסתטית. אין מה להשוות בין רופא שעושה כל יום 2 השתלות שיער fue  ב 7 שנים האחרונות לבין רופא שמתמחה בהשתלת סטריפ ובשנה שנתיים האחרונות הוא התחיל לעשות fue.
איך החוסר ניסיון בא לידי ביטוי?
א. הם מצליחים להוציא כמות קטנה של שיער שלא מספיקה לצפיפות טובה.
ב. הם מחלצים שיער מאזורים מצומצמים (כמו בסטריפ) וגורמים לקרחות באזור התורם.
ג. אחוז הצמיחה הוא נמוך יחסית בגלל שחלק מהשיער שהם הוציאו ב fue נהרס תוך כדי ההוצאה ואין לו סיכוי לצמוח מחדש.

ד. הם משתמשים בכלים מיושנים מידי לחילוץ שיער.

פלאגים: הרופאים בארץ הם הכי טובים בעולם ביצירת פלאגים, כלומר חורים בקרקפת שמהם יוצאת השערה המושתלת מה שמסגיר בקלות שזו השתלת שיער. חוץ מזה שזה מראה בובתי ולא טבעי בעליל שקשה מאוד להסתיר אותו. הפלאגים נגרמים בגלל הטכנאים דוחפים קבוצות שיער גדולות מידי לחורים באזור המקריח. מכיוון שהחור קטן מידי מלהכיל את הקבוצה הוא מתרחב ומעניק מראה לא טבעי להשתלה.

דוגמא לפלאגים לאחר השתלה בישראל :

         

                                                                                                                                                                        

קבוצות שיער – במרפאות הטובות ביותר בעולם משתילים רק זקיקים בודדים בקו השיער, מה שנותן מראה טבעי וצפוף להשתלה, דבר המאפשר לסרק בקלות את השיער המושתל אחורה. בארץ משתילים קבוצות שיער כפולות ומשולשות בקו השיער, מה שמייצר מראה לא טבעי ובובתי לשיער. תוסיפו לזה רמת צפיפות נמוכה וקבלתם בדיחה על הקרקפת. המרפאות בארץ לא יודעות להפריד זקיקים כפולים לבודדים וזו התוצאה.

צפיפות נמוכה – במרפאות מוצלחות בעולם עושים רמות צפיפות של 60 זקיקים ומעלה לסמ"ר. בארץ זה בדר"כ מקסימום חצי מזה. הסיבה היא שרמת המיומנות הנמוכה בהוצאת הזקיקים לא מאפשרת להוציא כמות מספקת של זקיקים.

חוסר מקצועיות ותשומת לב – הרבה מטופלים שעשו השתלת שיער בארץ מספרים על תכנון כושל או חוסר תכנון של ההשתלה, אי חשיבה על העתיד והמשך ההתקרחות, חוסר תשומת לב למטופל ולצרכים שלו, אין תיאום ציפיות בין הרופא והמטופל, אין טיפול משלים ודאגה למטופל לאחר ההשתלה, אין לקיחת אחריות על תוצאה לא מספקת, אין אחריות על הטיפול והכי גרוע אין מספיק שיער על הקרקפת. זה שצמח שיער חדש על הקרקפת זה לא אומר שההשתלה הצליחה וזה משהו שהרופאים בארץ לא מבינים. אנשים רוצים להחזיר את הגלגל אחורה ולעשות שיחזור אמיתי של השיער לפחות ברמה הויזואלית וזה משהו שהוא מאוד נדיר בארץ.

הכתובת על הקיר – הרופאים בארץ לא מעלים תמונות חדשות של לפני ואחרי באתרים שלהם בתדירות גבוהה והתוצאות הכושלות שלהם מופיעות שחור על גבי לבן בתמונות של הלפני ואחרי. כנסו לאתרים שלהם ותקבלו תוצאות מלפני 15 שנים ויותר בשיטת הסטריפ… לעומת זאת המרפאות הטובות בעולם דואגות לחדש את התמונות של הלפני ואחרי ברמה חודשית אם לא השבועית וזה מראה על עקביות של הרופא והמרפאה בתוצאות.

דוגמה להשתלת fue כושלת בארץ שימו לב ל: רמת הצפיפות הנמוכה, קבוצות השיער הגדולות ובגדול למראה הלא טבעי:

תיקון של השתלת השיער בארץ: שימו לב לצפיפות, לזקיקים הבודדים ולרמה הטבעיות של ההשתלה. מישהו יכול לנחש שזו השתלת שיער??????

2 תגובות

 1. לכל משהזכרת בפוסט חשוב מאוד לציין מניסיון אישי שברגע שסיימת את השתלה הדבר היחיד שהרופא אומר לך זה אתה יכול לשטוף תשיער למחרת היום וזהו.
  אין שום טיפול לאחר ההשתלה האיזור התורם ובאיזור המתרים,למעט אנטיביוטיקה ל 3 ימים ופרדניזון אין כלום.
  איך הרופא הזה מצפה שהזקיקים יתקבעו ולא יפלו אם הוא לא נותן טיפול שהגלדים ינשרו ולא יידבקו לזקיקי,הרי העור בקרקפת באיזור המקבל(האיזור המושתל) צריך להיות כל הזמן לח ורטוב אסור שיהיה יבש או יתייבש כי חייבים להסיר את הגלדים שנוצרים מעל הזקיקים תוך 10 ימים אחרת תהיה תוצאה שהגלד ידבק לזקיק וינשור יחד איתו ,ובכך את מאבד אחוז ניכר מהשתלים שהושתלו,אך לרופא הישראלי זה לא מזיז לו ,הטיפול תחזוקה ב 10-14 ימים הראשונים לאחר ההשתלה.
  זהו פרט מאוד חשוב אם ביצעת השתלת שיער כמה שתהיה מוצלחת ולא ביצעת את ההוראות החשובות לאחר ההשתלה אתה בעצם גרמת לך שההשתלה לא תצא טוב למה בגלל אי הוראות הקפדה של הרופא הישראלי.
  למה זה קורה יש מגוון סיבות:
  הם חושבים שהם טובים לא הולכים להשתלמויות בחו"ל אצל הרופאים הטובים,השתלמות גם יכולה להיות חודש עד חודש ויצי בקליניקה של אותו ד"ר שהוא ברמה גבוהה.
  אם מסתכלים נטו על כסף כי אם הוא ילך להשתלמות וילמד ויישם את משהוא צריך אז בעצם באותו חודש-חודש וחצי הוא יפסיד לקוחות פוטנציאליים לבצע בהם תהשתלות שיער הלוא מוצלחת שלו.
  הרי מי הולך אליהם רק אנשים מהארץ שלא קוראים פורומים ומסתפקים בכמה עשרות תמונות שהוא מראה להם מתוך אלפי השתלות שיער שהם ביצעו באנשים תמימים.
  אני יכול להרחיב תנושא הזה ללא סוף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן